1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığım Hareketsiz Dibe Çöktü

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde japon-balığı tarafından 13 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. japon-balığı

japon-balığı

İsim:
    beyza kaplan
    Yaklaşık bir hafta önce japon balığım yem yemiyordu, zamanla dibe çöktü, yan yattı ve bugün tek gözünün beyazladığını gördüm. Yardım eder misiniz?

2. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Öncelikle filtrasyon,akvaryum litresi,su değişim aralığı yazarsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.
    Dibe çokmesi suya henuz daha alışamamasından,bakteri kültürü dediğimiz olay gerçekleşmeden balığı aldığımızda japonlarda ozellıkle sıklıkla yaşanmakta.

Ancak endişelenmemiz gereken bolum ise yan yatıp,gozunun beyazlaşması.Eğer yan yatıyorsa balığı kurtarmak biraz zor oluyor.İmkansız denemez.Ama oldukça zor.

Derhal Sera Aquatan ile suyunuzun daha hızlı oturmasını sağlayın.Bunu yapmadan once %30 su değişimi ve ardından dinlenmiş su ekleyın.50 litre başına 2-3 çay bardağı kadar kaya tuzu ekleyın.

Akvaryumda başka balık bulunuyormu?Bulunuyorsa o akvaryumda tedavi uygulamayın.1ini kurtarayım derken diğerini oldurursunuz.Karantina tankına alın.Mumkunse 10 litreden az olmasın.

Takipteyim

İyi akşamlar,

oktay özcan bunu beğendi.
  3. japon-balığı

japon-balığı

İsim:
    beyza kaplan
    Benim balığım 40 litrelik bir akvaryumda. hasta olan dahil 4 balığımız var Filtre sürekli çalışıyor.balığı ayırdık.ve birde balığı yeni almadık yaklaşık 5 aydır var 10litrelik akvaryumun içine 1 çay bardağı kaya tuzu koyduk ve balığı içine aldık yapabileceğimiz başka birşey varmı

4. japon-balığı

japon-balığı

İsim:
    beyza kaplan
    Malesef balığım öldü

Sayfayı Paylaş