1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığım Hasta mı?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde onurfunda11 tarafından 6 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. onurfunda11

onurfunda11

İsim:
    Onur GENÇ
    Balığım sürekli akvaryumun dibinde sabit duruyor yem yemiyor. Rengi koyulaştı 4 gündür bu şekilde kımıldamadan duruyor. Yüzgeçleri bile oynamıyor çoğu zaman anlamadım gitti ne olabilir acaba?

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumdan biraz bilgiler gerekli, oksijen var mı, filtrasyon, akvaryum ne zaman kuruldu, en son su değişimi ne zaman yapıldı, akvaryuma herhangi bir ilaç veya katkı eklendi mi vb?

3. onurfunda11

onurfunda11

İsim:
    Onur GENÇ
    Akvaryum 55 lt. iç filtre var. Sıcaklık 27 derece. 1 yunus, 4 iceman, çöpçü ve vatoz var. Haftada 1 filtreyi ve suyu belli ölçüde değiştiriyorum. Başka bir katkı maddesi yok.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Oksijeni iç filtre mi sağlıyor? İç filtre oksijeni kesmiş veya çok az veriyor olabilir mi?

5. onurfunda11

onurfunda11

İsim:
    Onur GENÇ
    Hava taşının hortumunu filtreye taktım, bundan önceki balıklarım da da aynı şekilde kullanıyordum. O yüzden bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Görüntü olarak sağlıklı mı duruyor ? Hamile olma durumu var mı? Anlamadım gitti.

6. onurfunda11

onurfunda11

İsim:
    Onur GENÇ
  7. onurfunda11

onurfunda11

İsim:
    Onur GENÇ
    Bir de akvaryuma kanatlı karınca atmıştım bu resimde ki balık onu yemiş daha doğrusu öğlen baktığımda ağzında duruyordu ne yutuyor ne çıkartıyordu. sonra yakaladım ben çıkardım. O gün bu gündür balığım böyle zehirlendi mi acaba ne yapmam lazım ?

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Zannedersem karıncadan değil hem sonra müdahale edip çıkarmışsınız...

9. onurfunda11

onurfunda11

İsim:
    Onur GENÇ
    Ama şöyle bir şey gece yatmadan atmıştım bilmiyorum gece yemişmidir. Sabah kaktığımda ağzındaydı dedim yer heralde sonra da işe gittim öğlen yemek için eve geldiğim de halen ağzındaydı sonra çıkarttım o gün bu gündür böyle duruyor balık. Dün gece de çıkardım yavruluğun içine koydum. Yüzüyor ama yem yemiyor.

10. onurfunda11

onurfunda11

İsim:
    Onur GENÇ
    Ne yapabilirim ?

Sayfayı Paylaş