1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığım Japon Balığı ve Neden Ters Yüzüyor

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde suqer28 tarafından 31 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. suqer28

suqer28

İsim:
    HAKAN ÇALIK
    Japon balığı neden ters yüzüyor olabilir? Benim 3 yaşında bir japon balığım var yaklaşık 2-3 aydır ters yüzüyor ama yem yemesinde felan herhangi bi sıkıntı yok cama vurdugumda bazı canlanıyo bazıda aynı sekılde suyun üstünde duruyo acaba bu neden kaynaklanıyodur.

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. Bir de bu aralar japon balığım akvaryumun dibinde de durmaya başladı

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Japon balığının tutulduğu şartlar, akvaryum mu fanus mu, içinde ne var, kaç litre, en son ne işlem yapıldı, ısı kaç, yemleme nasıl yapılıyor, suyu nasıl değiştiriliyor, boyutları nedir, yem markası ve türü, aydınlatma var mı, filtre var mı, varsa türü nedir, oksijen veriliyor mu?

3. suqer28

suqer28

İsim:
    HAKAN ÇALIK
    Akvaryum 40 litre, 2 tane japon var. Yemleme günde 2 kez, suyu haftda 1 kere 3/1 3 cü haftada tamamını deiiştiriyorum.Yem Cıspy Pond yem. Aydınlatma var, fitre iç filtre oksiyen veriliyor.

Buyrun bu da resimler.

Ekli Dosyalar:

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Suyun tamamını değiştirmeyi bırakırsan, sadece haftalık dip çekimi ile suyun %20 kadarını değiştirirsen yukarı ters bakmayı bırakabilir. Tabanda çakıl ve türevleri varsa çıkarılıp dere kumu eklenmesi çok doğru hareket olur.

murat parin bunu beğendi.
  5. suqer28

suqer28

İsim:
    HAKAN ÇALIK
    Bide öyle deniyim bakalım işallah düzelir.
    Teşekkürler...

Sayfayı Paylaş