1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığıma Ne Olmuş Olabilir?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde REDCAP tarafından 11 Ocak 2012 başlatılmıştır.

 1. REDCAP

  REDCAP

  Mesajlar:
  24
  İsim:
  YAVUZ YILMAZ
  Değerli dostlar,
  İş nedeniyle 4 günlüğüne şehir dışına çıkmak zorunda kaldım.Evden aldığım habere göre malesef beyaz prensesimin bir tanesi ölmüş.Tabi görmediğim için eşimden ve kızımdan bilgi aldım.Ölmeden önceki son hareketlerini anlattılar ki balık suyun yüzeyine çıkıp hava almaya çalışır bir görüntü sergilemiş daha sonra birden dibe çöküyormuş.Bu hareketler neyin belirtisi olabilir balığım neden ölmüş olabilir?Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.Yarın eve dönünce hemen tedbir almam gereken bir durum varmıdır?

  Saygılarımla,
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: Balığıma Ne Olmuş Olabilir?

  Bu şekilde yorum zor elbette. Ancak yemlemeyi fazla kaçırmışsalar amonyak veya Nitrit patlaması olabilir. Yarın ilk iş %40 su değişimi yapmanda fayda var. Eve ulaşınca gözlemlerini yaparak daha detaylı bilgi verirsen iyi olur.
   
  REDCAP bunu beğendi.
 3. Uzman

  Uzman

  Mesajlar:
  43
  İsim:
  Ahmet Çalışkan
  Cevap: Balığıma Ne Olmuş Olabilir?

  Evet arkadaşıma katılıyorum balıkların aşırı yemle olmuş ve balıkların oksijensiz yani havasız kalmış. Acil olarak dinlenmiş suyla %40 su yenilemesi yap ama suyu cekerken balıkları ürkütmeden dipden cekim yap daha faydalı olcaktır. dip süpürgenlede bu işi yapa bilirsin dip süpürgen yoksa en ufak bir hortumla ama ucuna bişey uydur balık cekmesin kimisi delerek ip geciriyo su ceken yeri örümcek agı gibi örüyor öle yapanlarda var dikkatli bir dip cekimi yap bence diyceklerim bu kadar saglıklı balıklar ama bir an önce acele et balıkları kurtar. Damacan suda ala bilirsin ama agzı 12 saat kadar açık kalmasında fayda var saygılar.
   
 4. sessegnon

  sessegnon

  Mesajlar:
  115
  İsim:
  ufuk bakkal
  Cevap: Balığıma Ne Olmuş Olabilir?

  Ayrıca mutlaka imkanın versa bir hava motoru bagla.Ekleyecegin suyuda dinledirmiş olmanın büyük katkisi olur.
   

Sayfayı Paylaş