1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığımdaki Garip Yara

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ByRaker tarafından 21 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. ByRaker

ByRaker

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Uğur Eray TAHTA
    Merhabalar,
    Aranıza yeni katıldım. Öncelikle herkese sağlıklı balıklar ve keyifli forumlar dilerim.

Balığımda aşağıda fotoğraflarını verdiğim türden yara çıktı. Yaranın etrafı siyah durumda.

Nasıl bir çözüm önerirsiniz?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Betnovat merhem sürülürse iyi gelecektir. Islak balık mukozasına sürmek kolay değildir ama ıslak havlu üzerinde elle sever gibi sürülebilir.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öncelikle geçmiş olsun balığın durumu iyi değil bu büyürse tedavi işe yaramaz,yarın bundan alın kullanın "sera oodınopur" ve güzel dip cekimi su değişimi birde farklı vitaminli yem verin ...:)

4. ByRaker

ByRaker

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Uğur Eray TAHTA
    Cevaplarınız için çok teşekkürler.. Baticon ile yarayı temizlemiştim dün. Bunun bir zararı olur mu acaba?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Onu hiç kullanmadım fikrim yok ama betnovat merhem bu tarz yaralarda hep işime yaramıştır.

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Baticon zarar vermez. İçeriği iyot tur , antiseptik ve dezenfektan olarak kullanılır.

7. ByRaker

ByRaker

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Uğur Eray TAHTA
    Tavsiyeleriniz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim..

Sayfayı Paylaş