1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığın gözleri bulutlandı ( Synodontis eupterus)

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde skoca tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. skoca

skoca

Balığın gözleri son 2 gündür böyle oldu.Akvaryum 300 litre içinde ahli 4 adet,redborley 2 adet olmak üzere balık var.Dış filtre atman çalışıyor.Neden olmuş olabilir diğer balıklara bulaşırmı ?Fotoğraflar iyi çıkmadı ama görülüyor.

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Ters yüzen çöpçülerde moda hastalık oldu heralde , benimkide aynı durumdaydı.Tedavi için konu açmıştım ama denilenleri yapmaya vaktim olmadı başka işlerle uğraşmaktan.. :( Sadık bey ben ana tankta ilaç kullanmadığım için rutin olarak yaptığım su değişimini biraz çoklaştırmıştım.Şimdi balığımın gözleri gayet iyi ama düzelmesi 1-2 hafta sürdü yani hemen düzelmedi.Siz bunu hızlandırmak için sera baktopur ilacını yada linkte ki konuya göz atabilirsiniz.

http://www.akvaryumportali.com/forum/gozde-bugulanma-t6304.0.html

iyi günler

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Geçmiş olsun öncelikle, nitrat değerine oldukça hassas bir tür hasta olan balık. Ne sıklıklı su değişimi yaptınız veya en son ne zaman yaptınız ? Diğer malawi türleriniz nispeten daha toleranslıdır nitrat değerine. Su kalitesinin bozulmasıyla ortaya çıkan bir hastalık genelde.

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Temel hocama katılıyorum, aynı durumla kısa bir süre önce karşı karşıya geldim bir çöpçü ve bir vatoz kaybettim tamamiyle su değişimini aksattığım için olduğunu düşünüyorum.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Geçmiş olsun. Göz fungusu sanırım.

Volkan hocanın verdiği linkte tedavi için gerekli açıklamalar var.İnşallah balığınız düzelir.

Saygılar.

6. skoca

skoca

Teşekkür ederim yorumlar için suyun yarısını değiştim dün.Bir sorun görünmüyor ama gözler yine bulutlu bakalım ne olacak.Hareketlendi sanki eskiye göre.

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Biraz sabretmek lazım hocam. Su değişikliği yaptıysanız ekstra bişey yapmanıza şimdilik gerek yok. Dikkatimi çekti de balıklarımız bu aralar sık sık hastalanıyor. Hava değişimi olsa gerek... aha:gif

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Su değişikliği iyi olmuş gerçekten. Eğer 2-3 gün gözlemler bir su değişimi daha yaparsanız çok iyi olur. En azından akvaryumun su değerlerini toparlar.

Sayfayı Paylaş