1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balığın ismi hakkında fikri olan varmı.Ayrıca haşlanmış bezelye, nohut , havuç v.s

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde masymcan tarafından 7 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can
    Bu balığın ismini bilen varmı araştırdım bulamadım. Ayrıca Chichle' rime bezelye ve nohut haşladım ve bir kap içersinde ezip verdim. İlk sefer olmasına rağmen kapış kapış yediler. Bu haşlanmıs (bezelye, nohut, havuç v.s) balıklara bir zararı olurmu?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Balığın ismi hakkında fikri olan varmı.Ayrıca haşlanmış bezelye, nohut , havuç

Red Borley balığın adı ve çok sevdiğim bir türdür.

Bezelye ve nohuta gelince, zararı olur mu sorusunu vermeden önce soracaktın unuttun sanırım. :F Şaka bir yana benim bezelyeme kimse zarar verir mi demesin. :uyari: Nerden duydun, okudun yani başka yerden mi aldın bu fikri bilemiyorum ama çıkış babası karşındadır. ;)

3. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can
    Cevap: Balığın ismi hakkında fikri olan varmı.Ayrıca haşlanmış bezelye, nohut , havuç

Heeeeehhe :) Temel bey öncelikle teşekkürler. Fikri veren eşimdi sağolsun. Bana dedi '' bu balıklar çok yem yiyorlar nohut bezelye haşladım deneyelim belki yerler dedi :) '' Bizde verdik ama gerçekten ilk seferde çok az verdik kapış kapış yediler çok sevindik. Harika canlılar bunlar giderek daha çok seviyoruz :)

4. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Hu sahip Huuu :D birçok şeyin başlangıç babası pardon:gif

YIKIKTEMO ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bezelye uzun zamandır veriyorum ve hatta Japon balıklarına, Tanganyika Tropheus balıklara özellikle öneriyorum konularda. Lift içeriklidir ve bloat hastalığını önlemede, hastalıktan kurtarma da ve kabızlık durumlarında çok iyidir.

Red Borley gerçekten çok güzel bir balıktır. Dişisine agresiftir biraz, o yüzden dişi sayısı fazla olursa erkek kendini daha çok gösterir. Mesela yayınladığın fotoğraftaki iki balıkta erkek. Dişi kaç adet var ? Eğer dişi sayısı az ise fotoğrafta da görüldüğü gibi erkek balıklardan baskın olmayan renk gizlemiş ve solmuş.

6. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Peki üstadlar bu Red Borley hangisi erkek dişi belli mi ? Üsteki altdaki diyerek cinsiyet söyler misiniz.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yazmıştım aynı anda mesaj yazdık sanırım.

8. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Aaaaa :yazik: İkiside erkek mi :(

9. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Sanırım öle oldu :)

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Dişiler tamamen başka balık gibidir ve çok kolay ayırt edilir. Bordo değildir gövdeleri vs.

11. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Elimde iki tane red boley var diğer beslediğim tür 12 tane sarıprenes( 8 tanesi küçük yavru ),3 tane beyazprenses, 2 tane mavi prenses , 1 tane yunus yavru, 1 tane dimasoni yavru , 1 tane pirena 1 adet vatoz, 1 tane çöpçü . Akvayum rengarenk olsun dedik ama karma karışık oldu :) Ayrıca ben balıklarımın hangisi erkek , hangisi dişi bilmiyorum :( akvaryum özellikleri 110*50*60, eheim 2228 dış motor, eheim 300w ısıtıcı, 100 cm hava taşı

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ben de bilemiyorum, bunların tespiti gözlem gerektirir, gelişimlerini, davranışlarını takip gerektirir. Balık sayısı fazla olacak hacime göre ilerde. Piranha zaten olmamalı.

13. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Benim bildiğim kadarıyla halk arasında red borley den daha çok kadanga adıyla biliniyor.

14. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Cemal valla sen şu karma olaydan vazgeç Olcay abi gibi sırf yunus yap... 330 litre bildğime göre yeterli zaten :F:F:F:F

15. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Sanırım öyle yapcam. Bir arkadaşım Tropheus yavrusu vercek 15 tane sırtı sarı olanlardan. Tek tür belki ilerde yavru bile alırım

16. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Herkes öyle yapıyor valla... Olcay Abi çok büyük bir akım başlattı...

Sayfayı Paylaş