1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balık ÇOK ACİL

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde methapor tarafından 11 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Ya arkadaşlar beta alın demiştiniz 2 tane aldım ölmedi ama balığın teki yüzeyde teki bitkilerin kökünün dibinde saklanmaya çalışıo sıkışcak diye korkuyorum bir fikri olan cevap yazabilir mi please bide motor dan korkuyo veya akıntı yorduğu için mi aşağı iniyo buna fikri olanda cevap yazabilir mi ? bide motoru durdurunca ölü gibi davranıyorlar korkuyorum please nedenini birsi söylesin ya

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Balık

Balıkların cinsiyeti umarım 2 erkek değildir. Eğer 2 erkek se birini iade ediniz ki üzücü durumlar meydana gelmesin. Bildiğim kadarı ile erkek cins yukarı seviyede dişi cins ise daha kuytu bölgelerde bulunmayı tercih ediyorlar. sıkışacak diye korkmayın kendisini güvende hissetmesi için zaman verin. Dediğim gibi balıkları gözlemeniz onlar için iyi olacaktır.

Hayırlı olsun tekrar.

3. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Cevap: Balık

Balıkçı ikisinide dişi verdi problem olurmu ? ve ayrıca bitkinin bol mu yoksa seyrek mi olması lazım betalar için ?

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Balık ÇOK ACİL

Yanlış hatırlamıyorsam bitkileriniz yapay bitkiydi. eğer yeteri miktarda varsa bir kısmını akvaryumun bir köşesine bir kısmını diğer köşesine ayırın. ( Tabi doğal bitki kullanmanız daha iyi olacaktır. ) Dişiler bir birine saldırgan değildir ama siz yine de bir süre gözlemleyiniz.

5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

neden peki ölü gibi suyun yüzeyine çıkıp kalıyorlar ( kımıldamıyorlar ) vuruyom bi kanat çırpıp duruyo motru çalıştırmadığım sürece hareket etmiyor veya çok az hareket ediyo sence çalıştırmalımıyım motoru?

6. methapor

methapor

İsim:
    Polat

foto eklebilirim yardımı olcak sa

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Fotoğraf eklemen hepimiz için daha detaylı bilgi sahibi olma şansı verecektir.

Balığın harektsizliğine sebep olacak durumlar vardır. Ancak senin için sorulacak ilk soru sanırım balıkları akvaryuma ne şekilde koyduğun olacaktır. benden daha bilgili abilerimiz ve kardeşlerimizde uygun olduklarında cevap yazacaklardır ama umarım balıkları getirir getirmez akvaryuma atmamışsındır. bu durumda balıklar kötü etkilenebilirler. çünkü senin akvaryumunun su değerleri ile balığın içinde bulunduğu su değerleri örtüşmeyecektir.

8. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Yok tabikide atmadım sitenizde başka konularda okumuştum bu uyarı ondan dolayı hataya düşmedimve aşağı hemen ekledim bir bilgin varsa paylaşman için rica ediyorum ve yanlışlıkla flaşı açık unutmuşum balıklar korktu

9. methapor

methapor

İsim:
    Polat

[​IMG] burda tam gözükmediyse kuyruk aşağıda kafa yukarda oluyo diğeride tam ter yerde aşağıda kafa aşağıda kuyruk üsttte sanki doğum yapçak gibi hafif kumu kaldırıp tünüyo iyimi bu kötümü

10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Balıkların akvaryuma atıldığı ilk 1-2 saat çok hareket etmemeleri normaldir. Stres altında olduklarından biraz vakit geçmesi gerekli ama bu tek kareden çok net birşey çıkması biraz zor farklı açılardan ve diğer balığında olduğu fotoğraflar yüklersen diğer üyeler için de daha sağlıklı olacaktır.

11. methapor

methapor

İsim:
    Polat

tamam ekliyorum

12. methapor

methapor

İsim:
    Polat

[​IMG] üstat yalnız yandan bakcaksınız bu iyimi büyülterek koyıyım mı?
    [​IMG] birisi tepede görmüşsündür birisi hemen filtre ucunun dibinde :)

13. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Tek tek yüklemek yerine 4-5 kareyi bir cevaba koyarsan daha iyi olur.

14. methapor

methapor

İsim:
    Polat

15. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Sanki lacivert olan turuncuyu kovalıyor gibi.

16. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen

Yapay Bitkileri Çıkarın..!

Sayfayı Paylaş