1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

balık önerisi ? =)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde kerem11 tarafından 4 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    http://img5.imageshack.us/img5/1899/pict1630h.jpg

akvaryum büyüklüğü 60 litre resimdekilere göre değişiklikler var örnek için konmuştur .

Gördüğünüz gibi zebra besliyorum şu an 250 tane falan yavru var ben baş edemediğim için balıkları satmayı düşünüyorum sizce satayımmı yerine hangi balıklara geçeyim ?
    Yardımcı olursanız sevinirim ... !

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Kerem 60 litre akvaryum bukadar yavru için oldukça yetersiz kalır. Yavruları sat diyeceğim ama zebralar ekonomik değeri pek olmayan balıklar olduğu için satmakta zorlanabilirsin. Satmak yerine hobiye yeni başlamış akvaryumu olan arkadaşlarına dağıtabilirsin.

60 literede güzel bir bitkili akvaryum kurabilirsin.:ay:

mustafa karaeli bunu beğendi.
  3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    yavrular yanlız çok küçükler 2 aylık birde 1 aylık olanlar var onlar ayrı bir tankta duruyorlar anne ve babayı alıyorlar yerine canlı doğuran alacağım öyle anlaştım akvaryumcuyla

hangi balıkları almalıyım ?

bitkili tank hiç yapmadım yapamıyorum bilmiyorum tecrübem de yok ama önerilerle yapacağıma inanıyorum !

hangi bitkiyi almalıyım ? sizce

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Bu konuda bitkili akvaryumun olgusunu anlamakta fayda vardır. Bitkili akvaryumların bir biyolojik dengesi olur. Tatlı su akvaryumlarında yaptığın dip çekimi gibi dip çekimi yapılmaz. Öncelikle döngüyü kavramak, işini çok çok kolaylaştırır düşüncesindeyim. Balıklara verdiğin yemleriin kalıntıları, balık dışkıları zamanla bitkiler için besin olurlar. Bitkiler bu besinleri karbondioksit ve aydınlatma yardımı ile kendilerine gıda yaparlar.. Ben senin yerinde olsam; önce bitkili akvaryum eko sistemini inceler, ona göre gerekliliklerimi hazırlar, sonra da güzeeel bir melekli bitkili akvaryum kurardım. Bitki sevdası çok farklı bişey. Bende yapacağım. Havaların azıcık soğuması gerekli. Zira bitkiler 30 derece suda bile çürüyorlar. Su derecem bugünlerde epey yüksek :(

Araştırma yapmalısın Keremcim. Oku, üşenme.. Oku ki; bilgi sahibi olasın. Burda eminim aradığını, hatta daha fazlasını bulacaksın bitkili akvaryum portalı köşesinde. ;)

5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Yorumunuz için öncelikle teşekkürler

bitkili akvaryuym benim için süper olur o zaman dip çekimi yapmıyordum öncedende bilmiyordum nasıl yapıldığını falan neyse yem kalıntıları ,pislikler bende aşırı oluyor zebralarda ama canlı doğurana geçeceğim içinde birşey değişeceğini sanmıyorum kumda beyaz olunca aşırı belli oluyorlar kum da silis kum kullanıyorum bitkili oluyormu kum uygunmudur ?

makaleleri okumaya başlıyorum :D

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Kerem bitkili akvaryum kurmak istiyorsan bence ölçü güzel. Hem masraf az olur hemde düzgün gözükür. Çünkü eğer beni dinlersen yüksek teknolojili bir bitkili yapalım sanada derim. Canlı olarak lepistese hiç bulaşma derim. Alacaksanda bu işi yıllardır yapan lepistes üreten hobicilerden al. Moly ve platy alabilirsin. Onlar diğer canlı doğuran türlerine göre daha dayanıklı gibi ama lepisteste öyle rasgele almaya gelmiyor. Eğer kafana koyduysan bitkili aç ayrı bir başlık şu işe bir başlayalım. Maddi durumunuda yazarsın en kısa yoldan hem kaliteli hemde ucuz bir şekilde başlarız.

kerem11 bunu beğendi.
  7. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    yeni konu açtım teşekkürler yorum için maliyet bu ara fazla değil ama işe başlarsam maliyet sorun olmayacaktır .

Sayfayı Paylaş