1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balık Ağzına Yumurta Aldı ??

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Sky2007 tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Türünü tam olarak bilemediğim balığım Ice Blue Zebra veya Red Top Zebra olabilir ağzına pazar günü yumurta aldı gibime geliyor 3 gündür yem yemiyor ve pazar günü erkek kumu falan kazıyordu kazdığı bölüme diğer balıkları geçirmiyordu sonra bişiler falan oldu :D herhalde yumurta var ağzında dün çektiğim video var http://tinypic.com/player.php?v=w98847&s=5
    ilk baştaki balık ağzına yumurta almış balığım diğeride erkeği :)

Ne yapmam gerekiyor ilk defa üretim yapacağım elimde 16 Lt bi akvaryum var yeterli olurmu ? balığı 10-13 gün sonra bu akvaryuma koysam sorun olurmu ? pipo filtre ilede havalandırma yapsam ?Kusturmak istemiyorum bu akvaryum yeterli olurmu ?

2. verko

verko

İsim:
    Orhan ÖZALAN
    Mustafa kardeşim mbuna türleri yavrularına sadık olurlar balığını hiç rahatsız etme kendi haline bırak ve yumurtlama tarihinden itibaren 15 - 18 gün sonra daha önce kusturma işi yaptıysan kustur yapmadıysan hiç elleme bol kayalık bir bölgede zamanı gelince anne yavrularını salar ve onları korur

3. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Mustafa kardeşim balığının ağzı dolu sanırım paslı yada diğer adıyla kırmızı prenses akvaryumda başka balık yoksa elleme kendisi yavruları bıraksın eğer başka balık varsa 15 . günden sonra başka tanka al orda yavruları bırakmasını bekle ilkkez yumurta alıyorsa kusturmanı tavsiye etmem anneliğe alışsın şimdiden sağlıklı yavrular.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Orhan abiye katılıyorum. Eğer anne balığı aşırı rahatsız eden yoksa rahat bırakmak yerinde olur. Kusturma konusuna gerek yok bence, anneyi 15.ci günden sonra bir şeffaf genişce bakalit bir çamaşır kabına alabilirsin. Orada yavruları çıkarır ve anneyi akvaryuma geri koyarsın. Hazneye ayırırsan haznenin suyunu akvaryumdan almayı unutma.

5. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Arkadaşlar evimde net yok o yüzden mesaj yazamadım balık 4 gündür yem yemiyordu ama bugün yem yemeye başladı hiçte ağzında yavru varmış gibide değil anlamadım gitti ::smiley33::por:

yani 4 gün önce erkek bir bölge edinip orayı kazdı ver birbirlerinin etrafında döndüler sonra dişi olan 4 gün yem yemedi ama bugün yem yemeye başladı çokta hareketli öyle ağzında yumurta varmış gibi falan değil :(

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sanırım dişi yumurtaları attı.:ret:

Mustafa,balığın ilk yumurta alışımıydı ?

7. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Olcay abi onu bilemiyeceğim akvaryumcudan almıştım 1 hafta sonrada bu olay oldu...
    Yumurta ağzında varmıydı yokmuydu bilmiyorum ama 4 gündür hiç bişey yemiyordu yem atarken yukarıya az geliyodu ama öle duruyodu

8. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Arkadaşlar balık ağzına yumurta alıp almadığını nasıl anlarız ? Aldığı ilk günde ağzı şişmiş olurmu ilerdemi şişer ?

Balık tekrar yumurta almış olabilir bugün

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Olay budur. Benziyor mu ? Yumurta varsa ağızını geveler balık şişlik yanında.

10. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    3 Gün önce ağzının alt tarafı o çizgi gibi bir yer var orası öyleydi ama sonraki gün balık yem yemeye başladı...Büyük ihtimal yumurtaları attı yada yedi.Bugün yeme yine gelmiyordu tekrar yumurta almış olabilir mi ?

Videodaki en baştaki balık bakarsanız ağzında yumurta varmış gibi mi ?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sadece yeme gelmemesi yumurta tuttuğu anlamına gelmiyor. Ağzı şiş olacak ve ağzında geviş getiriyor gibi yumurtaları çevirecek.

Yem yemeyen çok hasta balık var Mustafa. :ay:

12. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Videodaki en baştaki balık bakarsanız ağzında yumurta varmış gibi mi ?

Balık hasta değilki gayet sağlıklı 2 gündür gayet iyi yem yiyor yani öle hasta köşeyede pusarmış gibide değil hareketli

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet videodaki balığın ağzında yumurta olduğu bariz belli.;)

Sky2007 bunu beğendi.
  14. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    O zaman balık yumurtaları attı 2 gündür yem yiyor :( Bugün yeme gelmedi tekrar yumurta almış olabilir ağzına ?

Teşekkurler yardımların için temel abi

15. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Balık tekrar ağzına yumurta almış Cumartesi günü 3 gün oldu yani 3 Gündür yem yemiyor ve ağzında sanki sakız çiğniyor gibi geviyor...İnş bu sefer atmaz
    Ben yavruları alabilirsem 16Lt bi akvaryum var acaba orada bakabilirmiyim ?yakşalık 10 gün sonra dişiyi 16Lt akvaryuma alsam sorun olurmu ?

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    10-13 gün cıvarında dişiyi ayırabilirsin söylediğin akvaryuma. Minik parçalar halinde anneye ver verebilirsin, tabanda kum olmaz ise bu parçaları dikkatlice toplayacaktır ama yediğini gözlemlersen iyi olur. 16 litre akvaryuma aşırı su değişimi yapmamak gerek yavruları çıkarana kadar ama yemleme yaparsan 2-3 litrelik değişim olabilir. Pipo filtre bağlaman gerekecek bir de.

17. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Pipo filtrem var hava motoruda var onu kullanacağım birde ben eğer bir terslik olmazsa dişiyi nasıl alabilirim korkutmadan ve akvaryumu dağıtmadan :D

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Gece uykundan feragat ederek yani tüm ışıkların kararmasının 1-2 saat sonrasında kepçe ile.

Sky2007 bunu beğendi.
  19. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Teşekkurler gelişmeleri buradan yazarım... İyi akşamlar

20. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Senin üretim yapmanı çok önemsiyorum Mustafa. Başarılar dilerim.

Sayfayı Paylaş