1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

balık alımı için en uygun yer

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde atlantisprensi tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Arkadaşlar damızlık Malawi alımı için en uygun yer veya yerler nereler acaba. Malawi ankara gibi farklı ve kaliteli balıkları bulabileceğim bir yer arıyorum.

2. 0xyGen

0xyGen

İsim:
    Yunus Öksüz

Evet , İstanbulda da bildiğiniz yerler varsa paylaşmanızı rica edeceğim . Akvaristleri yönlendiren yanlış bilgi vermeyen ve yalan söylemeyen yerlere ihtiyacımız var.

3. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses

Evet aslında bu konuda bilgi paylaşımında bulunusa güzel olur. Çoğu akvaryumcu balık satabilmek için hiç bilgi falan vermiyor, direk satıyor, sorulan sorulara da yanlış cevaplar veriyor. Ankara'da güvenebileceğimiz bir yer var mı alabileceğimiz gidip gelebileceğimiz?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sadece malawi üzerine yoğunlaşmış olmasa bile ağırlık vermiş böyle bir yerin olduğunu düşünmüyorum İstanbul'da. Esnaf dükkanında bir kere büyük balık tutmamaya çalışıyor. Genellikle yavru satışları ağırlıkta. Tatlı su ile uğraştığım dönemlerde eğer esnafta büyük balık görürsem ya üremeyi kesmiştir, ya yaşlıdır, yahut diğer balıklara huzur vermeyen bir pisikopattır. Bunun dışında pek yok genelde.

Kartal / Soğanlık'ta Çoşkun abi var ( Mercan Akvaryum ) orda 1 tonluk bir akvaryum her zaman boy boy malawi doludur genelde.

5. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

Arkadaşlar sanırım yanlış anlaşıldı. Normal akvaryumcu değil de toptancı istiyorum ben. Toptan damızlık balık alabileceğim bir yer. Malawi Ankara gibi bir toptancı.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Toptancıların parekende satışı yasaktır. Tabi bu göreceli ve ben birkaç toptancıdan balık alırım ama gezdiğim veya arkadaşım olan toptancılarda damızlık balık ya yok veya nadiren gelir. Kısaca yavru satışı ağılıktadır oralarda.

Malawi Ankara türe özel bir yer ama orası gibi bir yer benim bildiğim İstanbul'da Tanganika üstüne var.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Başlığa ugun olarak bir cevap vereyim. Güvenilir balık almak için en uygunu hobici arkadaşlardır. ;)

Toplu alım içinse,kolay kolay hiçkimse şakır şakır üreyen damızlıklarını toptancıya vermez. :uyari: Toptancıya düşen damızlıkların çoğu hormonla dip yemleriyle kısa sürede palazlandırılmış sadece adı damızlık olan balıklardır. :uyari:

Eğer üretim için damızlık arıyorsanız,bunu toptancılar yolu ile değil,ordan burdan hobici arkadaşlardan damızlık toplayın derim. ;)

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bence en iyisi akvaryumcudan diğilde Hobiciden almaktır akvaryumcular balıklar genelde hasta balıkları vermeye çalışır genellikle ilk balık besleyenlere hep hasta balıkları vermeye çalışırlar vede hiç yardımcı olmaz Örnek: Bir arkadaşıma şait oldum 30 litrede sarı prenses veya yunus beslenirmi diye sordu akvaryumcu beslenir dedi bende hemen arkadaşımı çıkardım o akvaryumcudan. o yüzden hobiciden alınması daha uygun ve uygun fiyat.

Saygılar... saygılar:gif

Sayfayı Paylaş