1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balık Aldım Cinsi Ne Bilmiyorum İlgilenir misiniz?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde kamil_to tarafından 25 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. kamil_to

kamil_to

İsim:
    kamil of
    Arkadaşlar benim balıklar hakkında bir bilgim yok ve bugün doğum günümdü arkadaşım hediye olarak bir balık almış ancak cinsini bilmiyorum. Arkadaşım da aceleyle alınca sormayı unutmuş. Fotolarını koyduğum bu balığın cinsi nedir ne yer ne içer nasıl beslemeliyim lütfen yardımcı olun hayvana da eziyet etmek istemiyorum. Elimde bi yem var ancak ne kadar vercem onu da bilmiyorum :)

Uploaded with ImageShack.us

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Balık Aldım Cinsi Ne Bilmiyorum.ilgilenir Misiniz?

Hoşgeldiniz. Alt türünü bilemiyorum ama balığınız japon balığıdır. Bakımı kolaydır. Balığınız ne tür bir akvaryumda acaba?

3. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

Hocam öncelikle doğum gününüz kutlu olsun hoşgeldiniz portalımıza balığın cinsi japon sazansıgiller ailesine mensup bitkisel yemlerle besleyebilrsiniz küçük hacimli akvaryumlarda rahatlıkla yaşayabilir bakımı kolay bi türdür.

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Öncelikle aramıza Hoş Geldiniz:cicek: Balığınızın türü Japon balığıdır.Balık şuanda resime göre kavanoz,şişe türü bir şeyin içinde duruyor sanırım.Balığınızı şimdilik daha büyük bir kabın içine alın.
    Örn:
    Yem olarak elinizde bulunan yemin fotoğrafını paylaşırsanız net bir cevap verebiliriz.En kısa sürede temin edebilirseniz 30-40 litre bir akvaryum almanızı tavsiye ederim.

5. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Japon-Vatoz-Çöpçüler bölümünden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

6. kamil_to

kamil_to

İsim:
    kamil of

Çok teşekkür ederim. Dedim ya doğum günümde ve hiç beklemediğim bi hediyeydi. Şuan için de akvaryum alamadım ve cam termos gibi bişeye koydum idareten yarın ilk işim akvaryum almak olacak.
    Açıkcası ben acaba melek balığımı diye düşündüm.
    Peki bu japon sazansıgillerin cinsiyetini nasıl anlayabiliriz? Yalnız olması sorun mu? Yemini aşşağıda paylaştım bu yemi günde nekadar kullanmalıyım?
    Bu arada karnı da şiş gibi yavrulama döneminde olabilir mi veya akvaryumcu fazla mı yem vermiş. Ben henüz yem vermedim daha. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.
    (yemin üstünde süs balıkları için yumuşak granül yazıyor)

Uploaded with ImageShack.us

7. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Sayfayı Paylaş