1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balık Gidecek Mi?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde karyolla tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    s.a arkadaşlar.Akvaryumuma sonunda japon balıkları koydum. 160 litrelik akvaryum yaklaşık 150 litre dolu.Toplam 5 iri japon 1 küçük japon var.Ilk başta suya ısınmalarını beklettikten sonra akvaryuma attım.Sonra 1 i file verdi.
    Problem
    Japon balığımın 1 tanesi dipte yüzüyor.Dıştan sağlıklı gözüküyor ama yüzerken zorlanıyor sanki.Ara sıra yana dönüp düzeliyor.Yan dönmedende dipte yüzdüğü de oluyor.Bir problem var ama nasıl üstesinden gelebilirim.ACİL YARDIM!!!

2. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Akvaryuma dinlendirilmemiş suöu koydunuz? Yani kısacası çeşme suyunu koyup su ısındıktan sonra balıkları direk içine mi attınız?

3. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    Su 3 gün bekledi.Ondan sonra koydum.Bu arada hava motoru + dış filitre de var

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İsmail Bey açıkcası daha dün akvaryum kurulma düşüncesindeydi yanılmıyorsam ama bugün balık var akvaryumda. Su üç gün dinlendi dışarda bir yerde ama akvaryum kurulunca oturması, biyolojik yaşamın başlaması beklenmedi yanılmıyorsam. Sorun çıkması çok doğal bu durumda.

5. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    +1 bencede sistemin tamamen oturması için biraz beklenmeliydi fakat japonlarda sorun çıkarmak çok zor bence suda bir problemde olabilir veya balığı aldığınız yerde.

Sayfayı Paylaş