1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balık Hastalığının Tedavisi Nasıl Yapılır

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde madbey tarafından 18 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. madbey

madbey

İsim:
    muhammed demir
    Balık hastalığı tedavisi nasıl yapılır danışmak istiyorum. Papağan balığı besliyorum ve hasta.Canlıdaki belirti üzerinde siyah lekeler ve artıyor.

Akvaryum Kapasitesi (litre):
    160lt
    Akvaryumdaki Diğer Canlılar: 3 midas 1 papağan hasta olan papağan

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):

Filitrasyon:

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:

Mikro biyo fish antibaktiriyel ve mantar ilacı kullanıldı.

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) 5 gun once su ve dip tasları tamemen değişti. hasta balık tanka 1

Akvaryum suyu tamamen kademeli olarak dinlenmiş su ile değişti ama hastalık artıyor sanırım.

Balık hastalığı tedavisi.jpeg

2. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    İlk olarak papağan beslenmesine karşıyım bunu belirteyim. İnsanlar ticari amaçla doğuştan engelli canlı üretiyorlar.
    Bunun dışında 160 lt'de bu balıklar bakılmaz. Eğer yavruysa da ilerde umarım akvaryumu büyütebilirsiniz. Balığın hastalanmadan önce dip çekimleri ihmal edildi mi? Gördüğüm kadarıyla balığın durumu çok iç açıcı değil. Karantina tankına alınması gerekiyor. Biyoteknik General Tonic tedavisi öneririm kendi adıma. Üzerinde yazanları tamamen uygularsanız; hastalık geçer diye düşünüyorum. Zaten doğuştan engelli bu canlıya umarım daha da eziyet olmaz ve en kısa sürede iyileşir.

madbey bunu beğendi.
  3. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    İlk yapılması gereken balığı ayırmaktır. Sıkıntısı hastalık mı yoksa darp kaynaklı mı bunu da iyi anlamak gerekir. Midasların zarar verme olasılığı çok yüksek çünkü.

madbey bunu beğendi.
  4. madbey

madbey

İsim:
    muhammed demir
    Öncelikle ilgilendiğiniz ve cevapladığınız için çok teşekkürler papağını eşi olan midas la getirdim benim midasları görünce eşi zaten bıraktı gibi. diğer midas ların hırpalama olasılığı da var. stress kaynaklı olabileceğini de okudum çünkü midaslar gayet sağlıklı. Biyoteknij General Tonic nasıl uygulanır bilgi verirmisiniz? ısıtıcım kırıldı yeni ısıtıcı yarın elime ulaşacak arkasından karantina tankına alacağım. bu hobi de yeniyim yardımlarınız için teşekkürler.

5. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Açıkçası şu an hatırlamıyorum. Ben tedavi amacıyla bir kere kullandım. O da balıkları akvaryumcudan yeni aldığım zaman hastalıklı gelmişti. Onun dışında önlem olarak kullanıyorum.. Hatta onu bile bıraktım. Dip çekimlerini aksatmadan yaptığında kolay kolay hastalık gelmiyor. Tabi balığın cinsine de bağlı.

General Tonic aldığınızda içinde kullanma talimatı oluyor.

madbey bunu beğendi.
  6. madbey

madbey

İsim:
    muhammed demir
    İlgilendiğiniz için çok teşekkürler arkadaşlar. Balığım iyiye gidiyor gibi. Mantar ilacı verdim. Stresten olabilme ihtimali yüksek diye duydum gördüm ki öyleymiş.

Ne çeşit kum tavsiye edersiniz?

7. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Ben Hagen siyah kum kullanıyorum. Hem göze hoş görünüyor hem de ince silis kum gibi evi batırmıyor :)

madbey bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş