1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

balık için yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde İmparaToR tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. İmparaToR

İmparaToR

İsim:
    SeRCaN KaRaCa
    Merhaba ...
    Aranıza yeni katıldım. Bilgilerimi bilginizle geliştirmek ve Akvuryum hakkında bilmediklerimi öğrenmek istiyorum Form u yaklaşık 2 hafta kadar inceledim üye olmadan ve sonra üye olmaya karar verdim. Bilgi paylaşımı ve bilmediklerimi siz değerli abilerim ve kardeşlerim sayesinde öğrenmek için.
    Benim 100 Lt akvaryumum var. Bu akvaryumun içinde sp. ve ıce man beslemek istiyorum ama en cok beslemek istediğim balık Sarı imparator. önceden sp ve ıce man besliyordum işlerim nedeniyle bir arkadaşıma bakması için vermiştim ama şimdi can dostlarımı bana geri vermek istemiyor onlarla bütünleşmiş :) bende fazla ısrar etmedim ve hediye ettim istemeyerek ve şimdi akvaryumu tekrardan kurmak istiyorum.
    İstanbulda eminönündeki akvaryumculara gittim balık almak için hepsini tek tek gezdim aradığım balığı bulamadım bulduklarım ise hormonlu yada hastalıklı sadece satmaak için kırk takla atıyorlar ve buda beni rahatsız etti almadım eve ellerim bom boş döndüm. Formda siz değerli abilerim ve kardeşlerimin İstanbulda tavsiye edecek akvaryumcu yada üyelerimizin arasında üretici varsa beni bilgilendirirse sevinirim beslemek isdeğim balılıkar sp 1e 4 ıce man 1e 4 yada Sarı İmparator 1e 5 şimdiden teşekkür ederim
    Konuyu nereye acacağımı bilemediğim için buraya actım belki yanlış yere acmışımdır acemiliğimden eğer konu yanlış yere acılmışsa yönetimden konuyu taşımalarını rica ederim :)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    bal1k için yard1m

Aradigimiz ozelliklerdeki baliklari her zaman bulmak kolay olmuyor dediginiz gibi. Aradiginiz turleri ureten arkadaslar var forumda aradiginizi bulmakta zorlanacaginizi sanmiyorum. Benim hosuma giden acikcasi ilk gordugunuz baliklari almamis olmaniz. Bu yapilmasi gereken dogru bir hareket. Eger baliklar iyi degil ise almamanin bircok artisi var. Genel olarak baktigimizda iyi bir kan cikisina sahip olmayan turu hobici satin alirsa uretimin devamida nispeten form bozukluguyla devam ediyor.Tabi bu yavrular dagiliyor ayni zamanda.

Cep mesaj...

3. İmparaToR

İmparaToR

İsim:
    SeRCaN KaRaCa
    Beni bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.Umarım form daki üretici arkadaşlarla en kısa zamanda diyalog kurarım ve beslemek istemiş olduğum balığı sağlıklı bir yerden temin ederim :)

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    balık için yardım

Sercan kardeşim merhabalar, öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Beğenmediğin,ve her önüne gelen balığı direk almaman senin nekadar dikkatli ve özverili bir hobici olduğunu gösteriyor bunun için seni tebrik ederim.

Yalnız herşey iyi güzelde beslemeyi düşündüğün türler ve sayıları mevcut akvaryumun için uygun değil bunuda bilmeni isterim. 100 litrelik bir akvaryumda bu türleri sağlıklı bir şekilde besleyip yaşatamazsın. Belki yavru boyda birzaman beslenebilir fakat balıklar büyüdükçe sorunlar çıkacak ve akabinde ölümler kaçınılmaz olacaktır. Ve balıklarında yanık kalması ayrı çabası.

Eğer ısrarla bu türleri beslemek istiyorum diyorsan, akvaryum hacmini enaz 250 litreye çıkartman lazım ( bahsettiğin sayı için ) . Yada akvaryumuna uygun türleri beslemelisin.

Sevgiler.

5. İmparaToR

İmparaToR

İsim:
    SeRCaN KaRaCa
    Teşekkür ederim Olcay abi beni bilgilendirdiğin için ama ben sp ve ıce man sarı imparatru bir arada beslemek gibi bir niyetim yok zaten abicim ben 3 türden sadece 1 tanesini beslemek istiyorum ve beslemek istemiş olduğum balık sayısını belirtmiştim 3 türü 100 Lt lik akvaryuma sokmam sokamamda zaten bunlara o eziyeti yapamam ben kendi egomu tatmin edeceğim diye yada göz zevkmi güzel görünecekler diye 3 türü bir arada besleyipte balıkların sitrese girmesini yada ölmesini istemem kim isterki balıkların ölmesini belki yukararıda tam anlatamamış olabilirim özür dilerim tekrar söylüyorum 3 tür den sadece 1 tür beslemek istiyorum 100 Lt akvaryuma belirtmiş olduğum balık türlerin sayısı çokmu ( sp 1e 4 100 Lt ) ( ıce man 1e 4 -100 Lt ) (Sarı İmparator 1e 5 yada 1e 4 100 Lt ) bu balık türlerin sayısı 100 Lt bir akvaryuma cokmu sizce tabiki 3 tür bir akvaryumda olmayacak ayrı ayrı

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    balık için yardım

Sercan, beslemek istediğin türler birbirleri ile uyumlu ve bir arada beslenebilecek türlerdir. Tabi gönül isterki geniş,hacimli bir akvaryum ve güzel dekore edilimiş bir ortamda bu bahsettiğin türleri bir arada besleyelim. Fakat Maalesef akvaryumun bu türler için en alt sınırda hacim olarak. 100 litre için 4-5 balık abartılı değil. Hatta bu ortamda sp lerden yavru dahi alman mümkün. Fakat uzun süreçte düşünürsek balıkların ömründen çalmış ve balıkları erken kaybetmiş oluruz.Zira o akvaryumda balıklar herzaman stres altında olacaklardır.

Tabi karar senin. Bence eğer imkanın varsa akvaryumunu büyüt,yoksa akvaryumuna uygun türlere yönel. Örneğin 100 litrede çok güzel bitkili bir tropikal akvaryum kurabilirsin. ;)

7. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    balık için yardım

Bu konu aslında biraz karışık.büyüyor bu balıklar ama büyüyene kadarda büyük akvaryumda hiç görünmüyorlar.benim akvaryum 700 litre malawi türleri var rahat etsin dedim bir sürü balık var içinde kayboluyorlar.100 litrede beslenir bence beslenmez değil ama Olcay beyin dikkat çektiği gibi ilerde çiftleşme bide almaları gereken boyu alamamaları var.Yoksa beslenir neden beslenmesin orta boylardakiler.

8. İmparaToR

İmparaToR

İsim:
    SeRCaN KaRaCa
    balık için yardım

Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Benim amacım 100 Lt lik akvaryumumda, belirtmiş olduğum balık türlerinden sadece 1 tür secmek. Secmiş olduğum balık türünün, olgunlaşmış değilde sadece yavrularını beslemek, büyüme süreci icerisinde tabiki akavryumumu balıklarımın rahat edebileceği bir duruma getirebilirim, yani büyütebilirim. Yavru beslemekteki kastım, çünkü balık gelişimini sağlayana kadar benim gözetimimim altında olacak, ve iyi bir koloni ve ileriye dönük sağlıklı yavrular alabilmem için. Tekrardan Teşekkür ederim, beni aydınlattığınız için.

Sağlıklı BaLıKLaR.. ;)

M.D. 1

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    balık için yardım

Rica ederiz güzel kardeşim. Asıl senin gibi bilinçli bir hobiciyi aramızda gördüğümüz için biz teşekkür ederiz. :hepiniziseviyorum:

Sayfayı Paylaş