1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balık Kapanı Arıyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde Giray tarafından 14 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Merhaba arkadaşlar

Akvaryumda başa bela olan birkaç balığı çıkarabilmek için balık kapanı arıyorum.

Yakuppp bunu beğendi.
  2. ybarbaros

ybarbaros

Yer:
    Ataşehir istanbul
    İsim:
    Yavuz Barbaros
    Sabah 4-5 gibi ışıkları açın ve istediğinizi armut toplar gibi yakalayın :) bende aradım ama yurt dışı sitelerden bile bulamadım.

Pennywise bunu beğendi.
  3. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Yavuz Bey denedim fakat sixline wrasse yakalamak imkansız. kayaların arasında uyuyor

4. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    DIY kapan yaparak kolayca yakalarsınız istediğiniz balığı...bende tankımdaki cream Angel ı çıkarmak için çok uğraştım ama sonunda kendi yaptığım kapanla 5 dakikada yakaladım...
    1 litrelik pet şişeyi tepesinden 15 cm kadar düzgün şekilde kesin çıkan parçanın kapağın bulunduğu bölümü de 5-6 cm kadar kesin kapağın olduğu kesilen parçayı atın kalan parçayı ters şekilde pet şişeye sokun pet şişenin içine küçük bir karides yem koyun ve pet şişeyi tankın içine yatay şekilde bırakın içine tamamen su doldurun ve yemin dipte olmasına dikkat edin kapanın içine giren balık hemen çıkamayacaktır ters paçadan dolayı istediğiniz balık içeri girdiğinde hemen pet şişeyi çıkarın.....kolay gelsin..

5. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    DIY kapan 20150414_215226.jpg 20150414_215214.jpg

6. Giray

Giray

İsim:
    Giray Gülez
    Teşekkür ederim bilgi için Aşkın bey. Denedim bu yöntemi fakat sadece karides avlayabildim:) Namussuzlar bırakmıyorlar başkasına. Yarın 3 karideside çıkartıp bir daha deneme yapıcam.

7. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    balıklar açken kur kapanı

Sayfayı Paylaş