1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balık Kusturma İşlemi

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde ivakliamsi tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ivakliamsi

ivakliamsi

Adını bilmedigim Malavi cikletim var. Ağzı dolu ne zaman cifleşti farkedemedim onu akvaryumun icindeki yavruluğuma ayırsam kendiliginden yavruları atar mı ? Çünkü kusturmayı bilmiyorum.

-----------------------
    M.D.4

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık Kusturma İşlemi

Selamlar, foruma hoşgeldiniz. Malawi türü balığınızın ağzı dolu ise kusturma işlemini yapmak için 10-15 beklemek gerekir en az. Eğer balığı uygun bir yere ayırma ihtimaliniz varsa kusturmayı düşünmeyin bence. Balığın ilk yumurta tutuşu ise zarar verir ve tekrar yumurta tuma işlemini gerçekleştirmedikleri görülmüştür bu durumdan sonra.

Ayırdığınız yerde anne balık kendiliğinden günü geldiğinde yavruları boşaltacaktır. Bu süre içinde minik yem parçaları ile anne balığı ayırdığınız yerde beslemek mümkün. Yavrular çıktından sonra anne balığı yavruların yanından alabilirsiniz. Tabi en güzeli anne balığı ana tanka salmadan önce yine ayrı bir yerde toparlaması için bir süre iyi beslemektir.

Hayırlı olsun yavrularınız. burda:gif

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Balık Kusturma İşlemi

Kusturma üzerine çok kez tartışıldı. Kimisi önerdi , kimisi önermedi. Ben kusturma taraftarıyım. Ha eğer siz kusturmayı bilmiyorsanız anneyi yalnız bir akvaryuma alın ve bekleyin. Günü geldiğinde kendisi yavrucuklarını salacaktır. Anneye sonradan kondüsyon kazandırmayı unutmayın.

Hayırlı olsun...

4. ivakliamsi

ivakliamsi

Balık Kusturma İşlemi

Akvaryumun icinde yavruluga koysam olur mu ?

5. yasinugur

yasinugur

Balık Kusturma İşlemi

Yavruluk küçükse balık rahatsız olup yavruları atabilir.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık Kusturma İşlemi

Balık boyutuna göre uygun boydaki bir yavruluk elbette olur. Eğer hazır yavruluklar küçük ise şeffaf plastik kablardan uygun boy bir yavruluk yapmak çok kolay. Dıy bölümünde örnekleri mevcut. Eğer sıkıntı yaşarsanız açacağınız bir başlıkta örnekleri ile size yardımcı olunur. ;)

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Balık Kusturma İşlemi

İlk olarak balığı sudan dışarı çıkarın ve ağzının açık kalmasını sağlayın ondan sonra balığı ağız tarafında suya daldırıp yanak kısımlarından hafifce bastırarak kusmasını sağlayın. Bu işlemi en fazla 6 kez yapın.

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Balık Kusturma İşlemi

Merhaba İsmail bey;

Gerekli tüm açıklamaları üstatlar yapmış balığınızın ilk yumurta alışı ise bırakın yavruları kendi salana kadar bekleyin tecrübe kazanmış olur.Balığınızı yavruluğa yada başka bi tanka alacaksanız bu işi gece yapın hem strese girmemiş olur hemde yumurtaları ağzından atma riski yarıya iner sağlıklı bol yavrular.

Sayfayı Paylaş