1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balık seçimi (biraz yardım :))?

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde grkm tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. grkm

grkm

Japon ve köpek balığının yanına başka türlerde balık gelebilir mi sizce, 125lt'lk akvaryumumda? kıvır:gif

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Tür eklemektense ben bu iki mevcut tür arasından birini seçmenizi tavsiye ederim. Zira daha güzel olacaktır genel anlamda.

3. taygun

taygun Guest

Hüseyin arkadaşıma katılıyorum. Bence gerek yok.

4. grkm

grkm

Yani köpek balığı ile japona devam etmeliyim demi :) can:gif

5. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Görkem abi bana kalırsa madem bu boyutlarda bir akvaryumunuz var bence japon beslemeyin o akvaryuma uyan daha başka çok güzel çeşitler var ben onları öneririm en basitinden canlı doğuran akvaryumu kurabilirsiniz eğer balıklarımı seviyorum diyorsanız bu balıkların yanına başka balık gitmez japon-pengasus-challenger beslersiniz ama japonlarınızın iri olması lazım challenger beslemek için çünkü challengerlar ağzına sığan her balığı yutarlar tür konusu size kalmış bir konudur hangi balık hoşunuza gidiyorsa onu beslersiniz bu benim görüşüm...

6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Yanlış bilgi vermeyelim...

Japonla challenger bir arada olur mu hiç montz:

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sinirlenme Can, Kadircan uyarmış önce bence büyük olmaları lazım yoksa yerler demiş. Penaltı yok faul var. :F

8. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Büyük,küçük farketmezki ... Sonuç olarak japon balığı bu.

Her iki türü de elden çıkartıp canlı doğuran ya da tetra türlerine yönelin derim. Ya da melek akvaryumu yapın.

Ek olarak;

Challengerlar hızlı büyüyen bir türdür. 125 lt de nasıl bakılır onu da düşünmek gerek. İlerde challenger , akvaryumun eni dar olduğu için nasıl hareket eder. Kısacası öneri de bulunurken balığın büyüme olayını da göz önünde bulundurmak gerek ;)

9. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Can abi neden bu kadar sinirleniyorsunki :S Hem ben o akvaryumda onu besleyin demedim ben ilk görüşümü söledim japonları çıkartın yerine canlı doğuran akvaryumu kurun dedim ! Ondan sonra japonla olabilecek balıkları söyledim hem ben orda belirttim ağzına sığan balıkları yer dedim eğer japonlar çok iri olursa challenger büyüyene kadar rahatlıkla beslerki japonlar çok iri olursa challengerın onu yutcak boyuta gelmesi 1 seneyi bulur bizim burda bir berber abimiz var dükkanına 600 litrelik bir akvaryum aldı ve içinde challenger-japon-pengasus besliyor 3-4 ay oldu başlıyalı japonları benim elimden büyüktü challengerlar ise 10 cm falan 10 cm bir balık 25 30 cm lik bir balığı nasıl yutabilirki ? Yutabilcek boyuta gelmesi için kim bilir ne kadar büyümesi gerekir doğru değilmi söylediklerim ?

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Görkem bey, iki türüde bir arada beslemekten başka şansınız yok ise, Teleskop,Vatoz,Çöpçü,Labio ve Makrakanta gibi türler ekleyebilirsin

Sevgiler...

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bence japonları veya chellangerları ( iki'sinden birini çıkarın ) ikiside uyumsuzlar birisi soğuk suda yaşıyor birisi sıcak suda yaşıyor. Chellangerlar hızlı büyüdükleri için ileride japonlar yem olacaktır. Zaten chellanger için akvaryum hacminiz az bence o akvaryumu bitkili canlı doğuran yapın veya bitkili neon sürü, melek vs vs yapmanızı üreririm. ;)

12. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Görkem abi köpek balığı derken challengerımı pengasusumu kastettin ?

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

pangasius sanitswongi ( Chellanger'da ) olsa, akvaryumcuların tanıttığı köpek balığı yani pangasius'da olsa gene uyumsuz olurlar. Zaten chellanger için akvaryum hacminiz az bence o akvaryumu bitkili canlı doğuran yapın veya bitkili neon sürü, melek vs vs yapmanızı üreririm. Dediğim gibi ben sizin yerinizde olsam bu dedimlerimi yapardım. ;)

14. grkm

grkm

Akvaryumumu pek bitkili yapmak istemiyorum Arkadaşlar ya, onun için biaz yardıma ihtiyaç var

Sayfayı Paylaş