1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balık Seçimi

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Adnanisanur tarafından 19 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. [​IMG]

60-70 litre resimdeki akvaryuma hangi balık türlerini ekleyebilirim 2 adet chromis 2 adet palyaço var. 2 adet kardinal eklemek istiyorum başka
    ekleyebilecegim bir tür varmı ?

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Karides ekleyebilirsin balık yerine. Bicolor bleny olur sevimli balıktır.fire gobby olur bir baska renkli balık. Damsel ekleme sakın.

3. Yok abi damsel aman aman bir araştırayim ben senin dediklerini

4. Tang türü olmazmı abi :-(

5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Balığa yazık olur. çok gezen bir türdür. Alan lazım.

Adnanisanur bunu beğendi.
  6. Teşekkürler sanırım acemilik evresini atlatıp büyük bir tanka geçene kadar sabredecez

7. jildrime

jildrime

İsim:
    yıldırım çetin
    Yasha goby pistol shrimp ikilisini çok yakıştırıyorum böyle akvaryumlara, mükemmel görsellik katar, yasha bulamazsanız, türevi gobyler olabilir

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Minik, elli kurus capı kadar bir sailfin yada yellow bulursan olur biraz büyüyene kadar. Ama aldığın bu küçük balık canlı olsun tazı gibui dikkat et buna.
    Yoksa Levent'in dediği gibi yazık hayvana.

9. HAKAN ÖZÇELİK

HAKAN ÖZÇELİK

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    hakan
    Merhaba,
    Nano akvaryum balık seçimi (canlı)ana göre çok hassas bir konu ;
    nano akvaryumlar su hacmi açısından doğal dengeyi korumakta güçlük çeken sistemlerdir böyle bir sisteme bizler destek olabilmek adına seçiçeğimiz canlılarla la da yardım da bulunmalıyız.
    Bana gör;
    öncelikle temizlik ekibi: elinizde ki tanka 2 adet temizlikçi 1 adet ateş karides eklemenizi öneririm (bunlar sizin protein skimmerınız olcak )yani ps e yardımcı diyelim
    5 adet konç (kumu biraz olsun havalandırmak ve üst pisliği alması için)
    3 adet snail alg kontrolü ve cam temizliği için
    örümcek deniz yıldızı gelen kayalarda olur veya bir hobici yakalamışsa isteyebilirsiniz.(kumu klarıştı
    balık grubu;
    six line wares veya yellow wares (güzel ve ilginç bir canlıdır başka balılardan korunmak için akşamları özel bir kese yapar ve en önemlisi zaman içersinde koyacağınız mercanlarda parazit ve benzeri açmalarını engelleyecek parazitleri temizler.

blenny çeşitleri :alg le beslenirler kaya üzerinde ki alg leri temizlerler ilgin yüzme şekilleri vardır çok eğlencelidirler.
    ÖNEMLİ mandarin ve scooter blenny bu türler özellikle eski tanklarda beslenebilir dışardan yem almayıp pod larla beslenirler
    Goby çeşitleri : çok türü vardır çok zevkli nano akvaryum balıklarıdır

Palyaco balıkları 1 çift picasso gayet şık durur.
    Bu saymaya çalıştığım balıkların nano akvaryumla olan ilişkilerini şöyle açıklayabilirim bu canlılar okyanusta bile ömürlerini bir nano akvaryum kadar yerlerde geçirirler o yüzden büyüme hormonları veya yüzme alnı dertleri yoktur.

bunların dışında aklıma gelen pompom crab da zevkli bi,r canlı olabilir,
    İfade etmeye çalıştığım nano akyaryumu seçtiğimiz canlılarla bir eko sistem olarak düşünürsek başarılı olma şansızmı çok yüksel olur.
    Saygılarımla

Adnanisanur, Burcu, Pennywise ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Konu kalabalığı olmasin diye burada yazıyorum

Sakal yosun oluşumunu engellemek için ne yapabilirim ?

Sayfayı Paylaş