1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balık Türü

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ft25 tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar benim 55 lt bir akvaryumum var ve japon besliyordum.Ama japon balıklarından sıkıldım.Ben güçlü ve dayanıklı ayrıca gösterişli olmasını istiyorum siz ne dersiniz?(Acil cevap verirseniz sevinirim.)

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Balık Türü

Akvaryumunuza fazla koymamak şartı ile cichlid tavsiye ederim. Çeşit çokluğu , dayanıklılık ve gösterişleriyle gözümde 1 numaralı balık. :) Aradığınız herşey var ;)

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Balık Türü

Velifera besleyebilirsiniz.Erkeklerin üst yüzgeçlerini gere gere yüzüşlerini seyretmekte başka bir keyiftir.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Balık Türü

Çok dayanıklı gibime gelmiyorlar. Daha önceki tecrübelerime dayanarak söylüyorum :) Ama erkeklerin gösterişi çok fazla dişilerde pek bişey yok :)

5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Balık Türü

Arkadaşlar ben beta beslemeyide düşünüyorum bunların ömürleri ne kadar?Yavru alabilir miyim?(acil cevap verirseniz sevinirim).

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık Türü

Betta üretimi kolay değil ama üzerine düşülürse zor da değil. Konuyla alakalı makaleleri okumanı öneririm. Gerekli ön bilgileri edinerek en doğru kararı verebilirsin. Daha birçok makaleye katagorisinde ulaşman mümkün. ;)

http://www.akvaryumportali.com/forum/betta-uretimi-t2655.0.html

7. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Balık Türü

Üremeyi geçtim , yavruları büyütmek hiç kolay değil.

8. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Balık Türü

Üremesi önemli değil betaların ömrü kaç yıl ? Seyir zevki güzel mi ve bu balık dayanıklı mı ?

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Balık Türü

Ben bettalardan hiç haz duymadım. Hala da duymuyorum ve gelecekte de duymayacağım. Ben o hacimdeki bir akvaryuma canlıdoğurandan başka bişey önermem. Plati lepistes yada velifera molly ikilisi yakışır o akvaryuma. Cichlid için hacim yeterli değil. Bitkili canlıdoğuran...

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık Türü

Bettalar ortalama 2 yıl ve biraz üzeri yaşar. Ancak bu gibi bir yaşam süresini akvaryumlarda hobici belirler. Akvaryum şartlarının mükemmelliği ile yaşam süreleri belirlenir. Genel tabir balık ne türüne göre ne kadar büyükse o kadar uzun yaşar.

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Balık Türü

Size katılıyorum. Şuana kadar gördüğüm bettalar sürekli oldukları yerde. Öğrendiğimegöre ağırbaşlılar :) Akvaryumda kımıldamıyorlar. Benim gördüklerim mi sorunluydu ? Ama şuan bir sürü akvaryumcuda gördüm fakat hepsi aynı. Bardakta beslenenleride akvaryumda beslenenleride aynı. Bende Hüseyin abime katılarak canlıdoğuran diyorum ;)

12. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Balık Türü

1 yıla aşkın sizin akvaryumunuzun ebatlarında bir akvaryumda betta besledim. Bettam , elimden tubifex yiyordu. Daha sonra o akvaryumu kaldırdığım için bettamı akvaryumcuma verdim.Akvaryumcum bettayı sattı daha sonra bettam geri döndü. Onu şimdi güzel bitkili bir akvaryumda bakıyoruz.Ve inanırmısınız balık yerinde durmuyor.

Hareketsiz olayına gelirsek... Forumda Thailand'dan bettaların nasıl geldiği konusuna bakmanızı öneririm.Konuyu görünce çok yüzmemelerine hak verirsiniz. Zaten genel itibarileriyle de çok hareketli balıklar değillerdir. Ancak güzel bitkili ve kütükle dekore edilmiş bir akvaryumda zaman içinde acayip güzel oluyorlar.

Balık işi zevk işidir.Kimine göre betta güzel , kimine göre ise güzel olmayabilir.Unutmayalım bettalara ait forum var.Bu tür hakkında konuşurken biraz dikkat edelim ;)

Sayfayı Paylaş