1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

balık turlerı konusunda yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde sebahattin tarafından 14 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. sebahattin

sebahattin

Arkadaşlar malum yeni bir akvaryum kuracam ama balık türleri konusunda yardımınızı bekliyorum. Mesela japon balıkları, canlı doğuranlar, cikletler bunların artısı eksisi nedir ? Bakımı açısından bana fikirlerınizi yazarsanız memnun olurum. Benım tercıhim canlı doguranlar renkli ve kalabalık bır akvaryum daha hoş duruyor bence ama sizin göruşleriniz benim için önemli.

Şimdiden çok teşekkürler. aha:

------------------------------------------------------
    Mesaj düzenleme 4........

2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Sebahattin abi akvaryum hacminiz nedir? ona göre tür tavsiyesi daha doğru olucakdir. saygılar:gif

3. sebahattin

sebahattin

yaklasık 50-60 lt lık bır akvaryum tam ebatları su anda aklımda degıl ama ortalama bu kadar su alıyor dıye tahmın edıyorum
    ama tam olculerı daha sonra tekrar bakacam kıvır:gif

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Sebahattin abi 50-60 lt ise bunda malawi cichd'let besleyemesin en az 120 litre akvaryum hacmi malawiler için. 250-300 litre olsadi güzel bir malawi akvaryumu olurdu. Japon baliklari ilk hobiye başlayanlarin beslediği türdür-
    su şartlarına dayanıklı olmaları ve ,fazla bakım istemedikleri için sanırım. Ama yavru almak çok zordur herkeze kısmet olmaz.. O hacimde bence canlı doğuran güzel olur üsdatlar daha iyi bilir ama güzel olur düşüncesin'deyim. saygılar:gif

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Murat'ı dinleyin bence bu konuda. En güzel akvaryum büyük ama bakımsız olan, küçük ama bakımsız uygun olmayan pahalı türlerin olduğu akvaryumlar değildir.

En güzel akvaryum hacmi ne olursda olsun uygun canlı seçimi yapılmış ve doğayı en iyi şekilde taklit etmiş akvaryumlardır. Bu akvaryumlar 20 lite dahi olabilir. Bu konuya bu açıdan bakmak gerek.

Nasıl ki bir hobicinin sıradan sağlık ve görünüşteki 1000 balık yavrusundansa 10 adet aynı türden üst düzey sağlık ve formda yavrusu daha ilgi çekiyse en güzel akvaryumda genel olarak budur. kıvır:gif

6. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN

Bencede güzelbir bitkili canlı doğuran tankı yapabilirsiniz

Sayfayı Paylaş