1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balık Uyumu

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde By_KadircaN tarafından 27 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba Arkadaşlar Bende Şuan 3 Valifera 2 Tane Siyah Moli 3 Tane Pilati 1 Beta 1 Konuşan Vatoz 1 de çöpçü var akvaryumumu büyültücem yaklaşık 80-100 Litre Arası Bir Akvaryum Alıcağım Bana Hangi Balıkları Önerirsiniz?
    Şimdiden Teşekkürler...

2. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Balık Uyumu

Yardım Edecek Kimse Yokmu ?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık Uyumu

Balık önerileri gerçekten göreceli oluyor. Farklı fikirler geliyor en güzeli sizin beğeninizle hareket etmeniz. Mevcut akvaryumda bulunan balıklar yanına benim aklıma Tetra geldi ilk anda, diğer arkadaşların fikirlerini bilemem.

4. safak

safak

Balık Uyumu

Bence 80-100 litre akvaryuma büyük ihtimalle canlı doğuranlardan sıkılmışsınızdır.Gerçekten sıkıcı balıklar bence bu ölçülere en uygun tetrazon atabilirsiniz.Karışık tetra yapın bence süper duruyorlar.Benim astronot ve pakudan sonra en sevdiğim balıklar tetralar.Bu ölçüdeki akvaryumda da çok hoş dururlar.Tetra istemezseniz melekte iyi olur.

5. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Balık Uyumu

Eğer canlı doğurandan devam edeceğim derseniz kılıçkuyruk güzel durur.
    Yok canlı doğurandan sıkıldım derseniz birkaç tür tetra ile güzel bir görsellik yakalarsınız.
    Özellikle neon, kardinal ve kırmızı burun tetralardan 15-20lik 3 grup yaparsanız görsel açıdan çok güzel olur.

6. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Balık Uyumu

Benim Elimdeki Canlı Doğuranlarla Tetraları Birlikte Yaşatsam Olurmu ? Yani Sorun Yaşarmıyım ?

7. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Balık Uyumu

Birde Canlı Doğuranları Bozup Sp Mavi Prenses Falan Karma Bir Malawi Cchlidlerinden Bir Akvaryum Kurmak İstiyorum Uygunmudur ?

8. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Balık Uyumu

Kadircan kardeşim 100 litrelik akvaryumda bahsettiğin cikletler yaşar yaşamaz demeyelim. Ama kendini onların yerine koy biraz, özgürlüğü gezmeyi dolaşmayı bulunduğun ortamdan uzaklaşmayı seven birisin ama ne varki birileri senin bu özgürlüğünü kısıtlayıp küçük bir yerde kalmanı istiyor. Böyle düşün ve ciklete o şekilde karar ver. Benim sana tavsiyem canlıdoğuranlarının sayısını arttırıp biraz bitkili güzel bir akvaryum kurman olucak. Doğacak yavruların da az kayıpla büyüyebilmesi için bettanı çıkar derim. Yok ben canlıdoğuranlardan sıkıldım dersen diğer arkadaşların da tavsiye ettiği gibi tetrazon türleri olur yada bitkili bir melek akvaryumuda olabilir.

9. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Balık Uyumu

Hmm Teşekkürler Muhammed Ali Abi Peki Melek Veya Tetrazonlarla Canlı Doğuranları Birlikte Beslesem Bir Uyum Sorunu Olurmu ?

10. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Balık Uyumu

Ben olsam 100 litre bi tankım olsa 2 tane astronot atarım Eyer de elinizdeki balıkları kimse almıyorsa canlı yem yaparım lütfen beni cani gibi zannetmeyin doğada da böle

11. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Balık Uyumu

Ben senin akvaryumunu boamamanı ve yanına alacaksan 1 kaç çöpçü,melek ve pangasus eklemeni tavsiye ederim.Ama ginede sana kalmış.İlla başka tür beslemek istiyorsan amerikan chiclid besle hem çok dayanıklılar hem de çok güzel olanları var.

Sayfayı Paylaş