1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

balık yemi ve beslenme hakkında sizce dogru mu?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde mikrolab tarafından 30 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. mikrolab

mikrolab

İsim:
    ibrahim
    Merhaba arkadaşlar

Akvaryumunda 1 adet green teror ( uzunluğu 25 cm ), 1 adet calico ( 10 cm ), 1 adet papagan ciklet ( 15 cm ) ve 1 adet vatoz ( 20 cm ) var.

Bunlara günde 1 defa çay kaşığı ile sera discus veriyorum.

Acaba bu doğru mu? Başka yemmi vermeliyim ? Az ya da çok mu yem veriyorum ? Teşekkürler.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yem miktarınız çok az bence. Balıkların boyuda büyük ve o miktarlarda yem ile sağlıklı olamazlar. Tek bir çeşit yem bulundurmak yine yanlıştır. Yem miktarını ve çeşidini artırmak lazım biraz.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Temel abininde dediği gibi yem az.

Birde en azındana 2-3 çeşit yem vermelisiniz. Sizinde sürekli aynı yemeği yediğinizi düşünün ? Her zaman farklı yemler vermek bizim yararımıza olacaktır.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Ki nitekim bende 6 çeşit yem var. İnşallah çeşitleri daha da arttıracağım.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Çeşit olarak evet arttırılabilir fakat damızlık boydaki balıklara bence günde bir öğün yem yeterlidir.Aşırı yemleme balıklarda yağlanmaya neden oluyor ve üremeleri azalıyor. Ben 10 seneden fazladır damızlıklarıma günde iki kere yem vermedim örneğin.

6. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Yani balıklara 1 öğünmü yem verilmeli.Ben 3 öğün veriyorumda acaba yanlış mı yapıyorum? .8.

7. taygun

taygun Guest

Bence çok az olmak şartıyla bir kaç öğün vermeli. Bu sadece benim düşüncem. Ama burada bir risk var. O da şu.

Benim düşünceme göre balığa bir günde verilecek yem 3-4 öğünde verilmeli ike eğer dikkat edilmezse iki günlük yem balığa bir günde verilerek aşırı beslenmenin sonuçları ile karşılaşılır. Sudaki değişiklikler de cabası.

Yani çoklu öğünlerde "az yem veriyorum" diye dikkat etmezseniz fazla yem verirsiniz.

Sayfayı Paylaş