1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıkesir Yerli Anemon Türleri

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde yiğit olgun tarafından 23 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Sa herkese daha yeniyim deniz akvaryumunda şuanda kurmaya çalıştıgım akvaryumun kumunu balıkesir edremit körfezinden alıp koysam aynı işi görürmü bide kayaların üzerindeki anemonlar akvaryumumda yaşayabilirmi ?

2. mehmet_gzl

mehmet_gzl

Yer:
    Ankara
    İsim:
    m_guzel
    Bende canakkale deyim domates anemonu ve Akdeniz anemonu çıkarıp koydum yaşıyorlar hatta domates anemonum çok büyüdü ve ikiye bölündü 2 yıldır anemonlar yaşıyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yiğit olgun bunu beğendi.
  3. sernur83

sernur83

Yer:
    Balıkesir / Ayvalık
    İsim:
    Serkan Sönmez
    ve aleykümselam ayvalıktayım kumu bilmiyorum fakat benim akvaryumda 4 adet anemon var denizden koyduğum yaşıyorlar fakat nitrat fosfat yükselirse ölüyorlar nedeni deniz suyunda nitrat fosfat sıfır buna dikkat etmen gerekir birde haftada bir denizden su değişimi yapman gerekir yoksa nitrat fosfat yükselebilir zamanlada tuzluluğu 1024 - 1025 lere indirirsen başka canlılar aldığında sorun olmaz deniz suyunda tuzluluk 1032 birde denizden su aldığında en fazla 6 saat içinde akvaryuma eklemen gerekiyor yoksa içindeki canlılar bakteriler ölüyor

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Kumun inceliği kalınlığı nedir bu önemli

5. 1 mm fln normal deniz kumu açık sarı kullanılabilirmi acaba

6. Kullanılır. Ama kum aralarında gelecek yararlı zararlı canlıları düşününce çok iyi yıkanmalı (aynı deniz suyu ile) ve kesinlikle kurumadan ıslak bir şekilde çabucak akvaryuma konmalı. (bakterileri öldürüp amonyak patlamaları yaşamamak için) yani kullanılmış kum mantığına döner o zaman. benim fikrim, düzgün olursa kullanılması çok faydalı olur.

7. Gidip en uzak kimsenin deymediği uzak yerlerden dalıp çıkartma niyetindeyim ama yıkayıp kurutup 1.2 gün bekletsem bi sorun olurmu acaba ?

8. Bence bol bol yıkayın aynı suyla ama kurutmayın. Hazır doğal deniz bakterilerine yazık olur. Bir zararı olacağını zannetmiyorum, dışarıda çok bekletmez 1-2 saat içinde akvaryuma koyarsanız. Ama diğer arkadaşlar da fikir yazacaktır. Kum ince olursa akvaryumun içinde uçuşur, o problem yaratır.

9. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Ben ince olduğunu düşünüyorum

10. Teşekkürler yeni almaya karar verdim kaç mm ve hangi kumu önerirsiniz ucuşmayan güzel duran ?

seaman038 bunu beğendi.
  11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Valla ne yalan söyleyeyim kullandığım kumun bile ne olduğunu bilmiyorum ama 2mm mercan kırığı diyorlar arkadaşlar veya argonit

Sayfayı Paylaş