1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarımı başka bir şehre nasıl gönderebilirim?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde nahre25 tarafından 12 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. nahre25

  nahre25

  Mesajlar:
  89
  İsim:
  Erhan Balıkçı
  Arkadaşlar (20) adet sarı prensesimi elimde olmayan bir nedenden dolayı 9 saat uzaklıktaki başka bir şehre nakletmek zorundayım. Bu nakli balıklar ölmeden hangi yolla ve nasıl gönderebilirim. Bunu daha önce yapan arkadaşlarım varmı? İlginiz için teşekkürler.
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Strafor koli içerisinde gidebilirler. Ortalama 20 litre su alabiliyorlar. Tabi bulmaya bağlı ama mutlaka vardır küçük veya büyük. Bu aylar soğuk aylar ve otobüsle gidecekse iyi sarılmalı ama riskli açıkcası. Zolit koyulabilir sularına bir avuç yine tedbir olarak.
   
 3. cirol

  cirol

  Mesajlar:
  4.090
  Yer:
  Avcılar-İSTANBUL
  İsim:
  İsmail ATEŞ
  Mrb Erhan bey;

  Balık naklinde 2 gün önceden yem verilmemelidir.Bunun nedeni balıklar yem almadığı için bağırsaklarındaki çışkı tamamen temizlenir,diğer türlü yem kesmezseniz balık yolculuk esnasında karnı tok olduğu için dışkı çıkarırlar.Buda ölümlere yol açabilir.Balıkları koyacağınız poşetler ortalam 60 ile 70 cm uzunluk ve 20 ile 30 cm genişliğinde almanız sağlıklı olacaktır.Poşetlere koyacağınız balık sayısı konusunda sizin balıklarınız kaç cm olduklarını yazmadığınız için yorum yapamayacağım.Boyları 3 ile 5 cm arası ise 10 adet balık koyabilirsiniz.Bu poşetlere 3/1 aranında su doldurulup oksijen basabilirsin veya tablet oksijen kullanabilirsin.Hazırladığın poşetleri iki poşet şeklinde yapmalısın yani balıkları koyduğun poşeti diğer kullanacağın poşete koyacaksın.Son olarak bu hazırladığın poşetleri temin edebilirsen strafora koyman daha sağlıklı olacaktır.Strafora koyduğun balık poşetleri yan yatırmalısın dik koyarsan poşetleri bağladığın yere balıkları bir kısmı sıkışıp kayıp yaşayabilirsin.
   
 4. nahre25

  nahre25

  Mesajlar:
  89
  İsim:
  Erhan Balıkçı
  Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar faydalı oldular. Umarım oksijen tableti bulabilirim. Zolit nedir bilmiyorum ama araştırıcam.
   

Sayfayı Paylaş