1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarımın cinsiyeti ne bilmiyorum bir cinsiyet belirleyelim :)

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde zgrkaralar tarafından 28 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Merhabalar;

Ufak bir tarafta akvaryumumuz var akvaryuma ben karışamıyorum balık ekleyip cıkarmak için babamı ikna etmem gerekiyor :).

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

Yukardaki balıklarımın cinsiyeti nedir ? Maviler dişi mi erkek mi, beyaz da dişi mi erkek mi onu bilirsem yanına bir de eş alayım takılsınlar.

Balıklar doğduklarından beri aynı akvaryumdalar

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kimse bilemedi mi nedir ben yazayım bari. Yani kendimce yazayım. Birinci resim dişi diğerleri erkek.:ay:

3. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Peki ben bir dişi alsam nasıl anlarım beyaz olan da dişisini ? Bir tane dışı alalım yanına :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cinsiyet ayrımı en kolay yumurta beneklerine bakarak yapılır. Dişilerde genelde 4 ila 6 ay arasında yoktur veya bir adet olur. Dişilerin yetişkinlerinde genelde 3 benek olur. Erkelerin 4 ila 6 aylık yavrularında 2 tane olabilir. Erkelerin yetişkinlerinde ise 3 ve üstü benek görülür. Bilimsel bir veri tabi bu ve işi kolaylaştıran bir gözlem sadece.

5. madstorm

madstorm

İsim:
    onursanal
    Cevap: Balıklarımın cinsiyeti ne bilmiyorum bir cinsiyet belirleyelim :)

Yumurta beneklerinin cinsiyet ayrımı için belirleyici bir unsur olması doğru değil. Bir çok beneksiz erkek yada benekli dişi ile karşılaşılabiliyor.
    Benim şahsi görüşüm. Dişi- dişi- erkek - erkek

6. suskunkral_21

suskunkral_21

İsim:
    Dijvar ışık
    Cevap: Balıklarımın cinsiyeti ne bilmiyorum bir cinsiyet belirleyelim :)

En kesin ayrım yakın çekilmiş anüs vent resmi anlamadınsa eyer balığı yakala elinde ters çevir ve çok yakından afedersin dışkı çıkan yerden fotoğraf çek NE SAPIK ADAMIM :F

Sayfayı Paylaş