1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarımın kuyruğu eriyor ve ölüyorlar

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde deadhmachine tarafından 9 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. deadhmachine

deadhmachine

Akvaryumum da 5 tane japon balığım vardı 6 senedir yaşıyorlardı ama 3 hafta önce 6 tane çingene benekli gibi japon balığının farklı cinslerini aldım, fakat balıklarımın kuyrukları erimeye ve balıklarım ölmeye başladı yeni aldıklarım ölmüyor fakat eskilerden sadece 1 tane kaldı ne yapmam gerek. Şimdiden teşekkürler.

GT-S6500D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Sorun oldukça açık.Yeni aldığın balıklar sebebiyle olmuşler.Buyuk ihtimal suyunu eklemişsindir biraz.Ondan olmuştur.Ve ondan olmeselerdi zaten en fazla 1 yıla olurlermiş.6 yıl yaşamışlar şansılısın o kadar yaşatabilen cok az kişi var.

Alparslan bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz. Balıkların kuyruk erimesi ve ölmesi, bence akvaryum hacmi ve filtre sisteminle alakalı.
    Akvaryum ölçü ve filtre hakkında bilgi verir misiniz...

4. deadhmachine

deadhmachine

100 litrelik tank filtre hakkinda tam. Bilgi sahibi degilim 4 bolumden olusan icinde degusik taslar var

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Elyaf ve sünger tarzı şeyler yokmu?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. deadhmachine

deadhmachine

Bahsetmeye calisdiklarim. Onlar

7. deadhmachine

deadhmachine

Yokmu yardim edecek birisi arkadaşlar

8. condor10ur

condor10ur

Arkadasim ben sana hemen yardimci olayim. daha yeni atlattim. Sari renkli ilactan alacaksin 250 litreye 1 sise dokuyorsun. buyukse 2 sise hepsini kullan.
    onerim bu ilaci 10 - 20 litre bir kovada su ile karistirip baliklarini bununla banyo yaptirman. ( Bol hava vererek)
    ayni zamanda isiticini 29-30 derece yapacaksin. bu islemi yapip 2 gun bekle ve akvaryuma bol hava ver lambalarini yakma.
    Tum dediklerimi yaparken baliklarina C vitamini takviyesi yap. ama nasil yaparsan yap yemine olsun suya olsun. ( Ben sandoz eritip asiti gidince dokuyordum. ) varsa parazit icin antibiyotikte verirsen cok iyi olur. Suyada karistirabilirsin.
    ikinci gun suyunun yarisini degisip dinlenmis ama mavi sivi eklenmis olarak dinlendirilmis suyla tazele baliklarinda yem yeme olayi yoksa cok zor durumdasin. Banyo islemini kesin yap. Goreceksin 5 gun ile 7 gun arasinda sorundan kurtulacaksin.
    Seninle ayni sorundan baliklarim olmeye basladi ve kurtardim. bu tecrubeyi bilimsel calismalar yapanlar ve arastirmalarimla edindim.
    C vitamini ne alaka diyenler olabilir. C vitamini baliklarda E vitamini olusumunu artirir ve destekler. Direk E vitamini vermek burada yararsizdir. dediklerimi harfiyen yap sorunundan temelli kurtul.
    Fakat bu yapacagin islem yerine bu masrafa girecegine yeni baliklar alabilirsin.
    İyi aksamlar.

Samsung GTi9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş