1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarımın Kuyrukarında ve yüzgeçlerinde beyaz noktalar var

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Ankaraguclu tarafından 7 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Balıklarımın Kuyrukarında ve yüzgeçlerinde beyaz noktalar var Bu Neden Olabilir?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: Balıklarımın Kuyrukarında ve yüzgeçlerinde beyaz noktalar var

Beyaz benektir büyük bir ihtimal ile. Balığın nedir akvaryumun nedir Miraç? Varmıdır bunların resimleri?

3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Var Abi balıklar Moli Plati Lepistes akvaryum : 65.36.26

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Miraç bilgiler kısıtlı, akvaryumda neler yapıldı vs yazmamışsın. Ancak önlem olarak akvaryumun suyunu 29 dereceye çıkarman, yine aynı ısı derecesine getirilmiş taze suyla 8Mümkünse damacana) su değişimi yapabilir ve contra kullanabilirsin. Akvaryumun oksijen oranını da yükseltmen iyi olur. Işıklar kapalı kalsın bir süre.

5. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Ani ısı değişimi oldu mu? Isıtcın var mı?

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Hakan abi ısıtıcıyı biraz önce aldım geldim. Henüz takmadım. Nasıl takıcağımı bilmiyorum.

7. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Isıtıcıyı koy akvaryumun içine, tak fişi çalışsın. Marka modeli ne? Ona göre sıcaklık ayarı yapalım.

8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Abi termometreye baktım ısıtıcı koymadanki sıcaklık 24 derece. Isıtıcı Roxin 100 w

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Gündüzleri 24 derece normal görünsede geceleri sanırım oda ile birlikte ısı değişkenliği oluyor. Akvaryumunda canlı bitki yoksa, ısıyı 29-30 dereceye çıkartarak Temel abinin dediklerini uygulayabilirsin.

Beneklerden kurtulduktan sonra, yavaş yavaş kademeli olarak ısıyı 26 dereceye sabitlersin...

10. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Roxin 100w
    Kullanma Talimatı;

Isıtıcı akvaryum içerisine yerleştirilirken tüp tamamen su içerisine yerleştirilir , kafa kısımı su dışında bırakılır. Isıtıcı akvaryum içerisine mutlaka dikey olarak yerleştirilmelidir. Isıtıcı akvaryuma yerleştirilirken sirkülasyonun en yoğun olduğu bölgeye takılması tavsiye edilmektedir. Isıtıcının fişi prize takılır. Isıtıcı bir kaç dakika içerisinde çalışmaya başlayacaktır. Isıtma işlemi devam ettiği sürece üzerinde yer alan "on" uyarı ışığı yanık olarak görülecektir. Isıtma işlemi bittiğinde ise bu ikaz ışığı sönecektir. Hassas bir otomatik termostat sistemi olan "Roxin Isıtıcı" ısı farklarını algılayarak çalışmaya başlar ( termostat ) ve suyun ısısı istenilen düzeye geldiğinde otomatik olarak ısı sabitlenir ve çalışması durur.
    Uyarılar;
    Isıtıcı su dışında iken asla fişe takılmamalıdır.
    Isıtıcı çalışırken suyun yüzeyine çıkarsa tekrar suya yerleştirmeden soğumasını bekleyiniz.
    Su değişim zamanlarında 15 - 20 dakika öncesinden ısıtıcınızı fişten çekiniz.

Not: İlk taktığında gözün sürekli termometrede olsun. İstediğin sıcaklığa ulaşınca ısıtıcının üstündeki ayar düğmesini ışık sönene kadar hafifce çevir. Işık söndüğünde işlem tamam.

11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Abi Suan 22 ve 24 derecenın arasında bı cızgı var oraya getırdım orda Duruyo ve Isıgı Sönük ve termometre 24 u gosterıyor

12. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Abi Bide Bizim ev Toki Konutları merkezi sistem ile ısınıyor ısı galiba hep sabit

13. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Yükselt ısıyı. Normali 26 dır zaten. Eğer balıkların benek olmuşsa 29-30 derece çıkarmalısın. Şu balıkların fotoğrafını çekip koyma şansın varmı?

14. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Abi şuan ısıyı 30 a aldım ilk aldığımda çekmiştim fotoğraflarını şuan çekme şansım yok bu gece veya yarın çekebilirim sadece

Sayfayı Paylaş