1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarımın Türü ve Cinsiyeti Hakkında

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde smhbrtc tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. smhbrtc

smhbrtc

Arkadaşlar! Balıkları yeni aldım 4 japon 2 bir başkası ve 2 bir başkası ancak bu diğerlerinin ne olduğunu bilmiyorum. Satan bayan diğerlerini ikisinini de bir erkek ve bir dişi olarak verdi ve dişilerin hamile olduğunu söyledi fakat hamile mi değil mi ve hangisi dişi anlayamadım ayrıca türlerini de bilmiyorum lütfen yardımcı olun. Ayrıca kırmızı olan bugünlerde çok sakin ve saklanıyor acaba doğuracak mı? ayrıca griler birbirinden hiç ayrılmıyor!
    bunlar da fotolar.... huh:

http://img269.imageshack.us/gal.php?g=cimg4137.jpg

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Resimlerdeki balıklarınızın hepsi Canlı doğuran grubundandır...

Beyaz balıklarınız erkek ve dişi Gümüş (Beyaz) Moli... Erkek olanı velifera kırması aymoli... Turuncu siyah olan balık Dişi kılıçkuyruk... Sarı olan ise dişi Gold (Belki Gold dust'ın az desen almışıdır) moli...

Balıklarınız hayırlı uğurlu olsun... Ancak japon balıklarınız eğer bunlar ile aynı akvaryumdalarsa -özellikle dişi kılıçkuyruktan başta olmak üzere- bunlardan zarar görebilirler...

Dişi klıçkuyruğunuz gebe gibi ama bence daha doğuma var ancak formu hoşuma gitmedi... Kılıçkuyruklar canlı doğuranlar arasında en hassas/zayıf olanlarıdır... Haftalık su değişimlerini yapmayı ve değişim suyunu damlatma yolu ile aktarmayı kesinlikle unutmayın...

Beyaz/Griler'in birbirinden ayrılmaması gayet normal... Onlar çift... Erkek olanın yani sırt yüzgeçi yelken şeklinde olanın sıklıkla dişiyi döllediğini göreceksiniz... Size Canlı doğuranlar bölümünü incelemenizi öneririm...

3. smhbrtc

smhbrtc

Teşekkürler...

Sayfayı Paylaş