1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarımın yaptığı titreme hareketleri

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde By_KadircaN tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba arkadaşlar bugün dişi sarı prensesimin kendi belirlediği bölgesinde titreme gibi değişik hareketler yaptı sonra dişiden uzak başka bir bölgede erkek sp de böyle titreme hareketleri yapıyordu ve az öncede pacum böyle titreme hareketleri yapınca merak ettim bir hastalık belirtisimidir diye sormak istedim ? Şimdiden teşekkürler...

M.D 1

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kadircan selam,

Açık yazmam gerekirse tarif ettiğin titreme hareketleri hastalık belirtisi değil ama senin dişi ve erkek balığının titreme hareketlerini anlatışından ben dişi olarak anlattığın sarı prensesin de erkek olduğunu düşünüyorum. Fotoğraf eklersen iyi olur cinsiyet tayini yapabiliriz belki. ;)

3. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Temel abi telefon kamerasıyla çekebildiğim kadar çektim pek net değil ama :
    naz:

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Kadircan ben bu nalığı pek sarı prensese benzetemedim ama erkek bu balık.

5. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Banada öyle değil gibi geliyor ama bu balığı bana karşı komşum verdi ve dişi sp dedi o yüzden ben biraz portakala cichlede benzetiyorum... :)

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Sarı prenseste diğil dişi'de diğil :) erkek bu balık ama cinsi ne bilemiyorum .8.

7. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Ne acaba bilen varmı ? :D

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yanılmadığım için üzgünüm Kadircan. Anlatışından dişi olmadığını sezinlemiştim balığın ama balık hem erkek çıktı hem de sarı prenses olmadığı ortaya çıktı.

Ben bu duruma çok kızıyorum açıkcası neden dersen bir düşün; sen bir tür besliyorsun ve sana dişi erkek diye bir tür veriliyor artık esnaf veya başkası bilemiyorum. Sen bu şekilde balıklardan yavru alacağım diye debeleniyor ve üstelik daha acısı ne üretmeye çalıştığını bile bilmiyorsun. Bizler platformlarda sürekli yazıyoruz ne üretmeye çalıştığını bilen bilinçli hobici topluluğu yaratmak. Bu yüzden iyiki fotoğraf yayınlamışsın. Balık erkek ve sarı perenses değil. Maylandia-lomba bir ihtimal.

9. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Sağol Temel abi bana veren kişi yüzünden oldu bu :S Akvaryumuda bana o vermişti. Balık beslemeyi bıraktığı için Temel abi, bu balığın ben açıkçası bir süredir kırma bir balık olduğunu düşünüyorum olabilir mi ?

10. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Kadircan, balığın tam olarak karşısından-yandan yekilmiş bir fotoğrafını koyabilir misin? Bu fotoğraf belli bir açıyla ( üstten ) çekildiği için bence gözümüzü aldatıyor...

11. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Temel abi birde internetten balığın resimlerine baktım benim balığım büyük ihtimalle Maylandia-lomba değil abi çünkü o balıklara göre daha cüsseli ve o kadar fosforlu bir balık değil bu balık bana akvaryumu veren komşumun ürettiği bir balık olması lazım ve akvaryumunda sadece papağan cichled ve sarı prenses bulunduruyordu papağanla sp çiftleşmiyeceğine göre değişik bir sp mi ? Kafam çok karıştı şimdi huh:

12. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Türker abi yok ama şimdi telefonla çekmeye çalışıyım ...

13. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Portakal Çiklit (Etroplus maculatus) gibi gözüküyor :heyo:

14. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Çekebildiğim fotoğraflar:
    Telefonla bu kadar oluyor arkadaşlar...

15. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Mesut abi banada ilk öyle gelmişti ama benimkinin rengi onlara göre daha koyu ve portakal cichledler agresif oluyorlarmış bu balık o kadar agresif değil...:)

16. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Erkek sarı prenses bence, hoş bir balık değil gibi...
    Fotoğraflar için teşekkürler Kadircan, uğraştırdım seni saygılar:gif

17. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Renk her balıkta aynı tonu yakalayamaya bilir yeme ve ışığa hatta sitrese göre değişir balığın resimleri herşeyi açıklıyor yüzde yüz portakal Kadircan agresiflikte akvaryum ortamında ondan daha baskın balıklar varsa bu portakal pasif kalabilir ayrıca balık erkek gibi geldi eğer bu balığı sarılarla beraber eş için tutuyorsan hemen yolla derim faydası olmaz zararı olur.

18. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Yok abi eş için tutmuyorum balığın görünümü hoşuma gidiyor.Abi ben ilk beslediğimde akvaryumda bunun yarısı kadar sp ve yunuslar vardı yani bu akvaryumda en baskın balıktı ama genede kimseye vurduğunu veya kavga ettiğini görmedim hep kendi halinde takılır akvaryumda gezer veya bölge edinir bölgesinde dururdu...
    Türker abi ne demek sen o resimleri bana yardım edebilmek için istedin esas sen sağol... :)

19. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Mesut abi siz %100 portakal demişsiniz ama portakala benzer bir yanı yok bu balığın bana göre portakal diğil kesin sarı prenseste demiyorum ancak kırma olabilir ama hangi cichlid ile kırılmışsa gerçekten çok güzel bir balık meydaba gelmiş.

20. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Önceki mesajımda belirttiğim gibi balık bence sarı prenses. Aynı anne babanın yavruları birbirleriyle çiftleştirilmeye devam edilirse sonucunda 'akraba evliliğinden' olsa gerek üst yüzgeçlerinde siyah bant bulunmayan ve şekli bozuk erkekler ortaya çıkabiliyor. Bunu tecrübe ettiğim için bu şekilde düşünüyorum. Dikkat edilirse balığın alt yüzgeçlerinde ki siyahlık görülebilir. Açıkçası beslediğim portakal cichledlerin hiçbirinde bu siyahlığı görmemiştim.

Balığın sarı prenses olduğunu düşündüğüm için hoş bir balık değil yorumunda bulundum. Tamamen şahsi düşüncelerimdir...

Saygılar.

Sayfayı Paylaş