1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarım ölüyor çok acil yardım.

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde methapor tarafından 12 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Balıklarım ölüyor çok acil yardım.Kimse yok mu bakacak

Ben arkadaşlar size 15 litre demiştim fakat 27 litreymiş akvaryum. İçinde plastik süs ve şekilli gerçek tahtalar (balıklar için yapılmış), içten filtreli 20 ile 25 derece arasında 2 tane bettam vardı. Birsi öldü sizce neden ? Motoru hiç durdurmadığım için mi ve balıkaları koyarken forum da okuduğum gibi yapıp suya bıraktım. Aldığımda canlı hareketli ve solungaçlarında yara yoktu şimdiki bettamda son kalan :por: Balığım sanki ölmek istiyo. Motor mu çok zorluyo lütfen en kısa sürede yardım.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Balıklarım ölüyor çok acil yardım.

Balıkları ne zaman aldın, bardak içinde miydi yoksa akvaryumda mıydı aldığın yerde, motor dediğin iç filtre mi yoksa hava motoru mu, akvaryumu ne zaman kurmuştun ?

methapor bunu beğendi.
  3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Balıkları alalı 2 gün oldu--- Bardakta da vardı zavallıcıklar ama ben akvaryumdan aldım --dıştan baktın mı filtre yoktu ama galiba hava motoruydu. Akvaryumu kuralı çok oldu sence sebebi nedir? :por:

4. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Polat bey öncelikle balığınızın ölmesine üzüldüm.Bettalar kendi türlerine karşı ağresif balıklar olduğundan 2 erkek küçük akvaryumda bir arada zaten yaşamaz.Kendi aralarında sürtüşmeler başlar ve zayıf olan maalesef ölür.Ha eğer 1 erkek 1 dişi diyorsanız ölen balığınız muhtemelen dişidir,ki onuda erkek betta hırpalayıp öldürmüş olabilir.Saygılar

methapor bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bence sebebi; Satın almadan sormamak, araştırmamak, satın aldıktan sonra sormak ve araştırmak. 2 Balığın cinsiyetlerini dişi diye aldın değil mi ama öyle mi ?

Akvaryumuna adapte ettiğin balık nasıl bir sudan geldi ve sen nasıl bir suya adapte ettin, akvaryumu bu türe önceden hazırladın mı ? Bunlar senin kendine sorman gereken sorulardır ve eğer cevabını biliyorsan bize yaz ve biz de sorunu bulalım Kİ artık Bettaların ölmesin.

zgrkaralar, METİN SUVAR ve methapor bunu beğendi.
  6. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Temel Bey, Bettalar için ne gerekiyorsa özel mesajla veya buraya yazarak anlatabilirmisin ve cinsiyetleri ikisin de dişiydi tutturamadınız. Kötü bişey mi bu ?

7. erkan candemir

erkan candemir

İsim:
    erkan candemir

Betalar asla bir arada yaşamaz, onun için kadehte birer tane tutarlar. dişisinin yüzgeçleri erkeğe göre çok küçüktür. ama erkek dişiyi beğenmediyse onu da hırpalar ve öldürür.

8. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Ben bir arada yaşamaları konusunda erkan beye katılmıyorum.Çünkü yüksek kapasiteli ve bitkili akvaryumlarda bir arada yaşayabilirler.

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bjkolik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş