1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarım 3 saat içinde öldü. YARDIM

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Dareyn tarafından 14 Ekim 2019 başlatılmıştır.

1. Dareyn

Dareyn

İsim:
    Mert
    Arkadaşlar merhaba. Akvaryumum 65cm içerisinde 6lepistes 3çöpçü 1 vatoz vardı. Akvaryuma dip çekim yapıp 5litre civarı 1hafta dinlenmiş su ekledim balıkları içerisinden çıkarıp yeni aldığım hagen siyah kum(kumu yarım saate yakın yıkadım) ve bitkileri ekleyip 1 saat bekledim. Eski balıklarımı ve yeni 5 adet neon balığıyla beraber akvaryuma ekledim. 3 saat içerisinde 8-10 tane balık öldü. Sadece 3 adet lepistes ve 2 adet çöpçü balığı kaldı. 2 senedir baktığım dayanıklı denilen vatoz bile ölmüş.Kısa sürede bu kadar balığın ölme sebebi nedir?

2. youkseal

youkseal

İsim:
    Mehmet Yüksel AYDIN
    Su , 1 hafta hareketsiz şekilde beklediyse, bozulmuştur.
    Eski kumu çıkardığınızda da , tüm bakterileri öldürdünüz. Kumun içinde biriken atık ve kirde dibe çöksede suya salınım yapmaya başladı.
    Amonyak da patladı akvaryumda. Balıkların ölmesi gayet normal. Mümkünse yeni canlı girmeyin , akvaryumculardan bakteri kültürü alıp şu kalitenizi arttırmaya bakın.
    Geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş