1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarım da sorun var

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde emre_007 tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. emre_007

emre_007

Benim 10 tane yavru yunus cikletim vardı ama kendilerini camlara vurarak öldürdü. Yarısı akşam diğer yarısı da sabaha kalktığımda ölmüştü. Bir tane de icemanım vardı oda ters dönüyor. Rengi değisti sudan mı olabilir ? Hava motoru da gayet yüksek hava veriyor papağan balıklarımın birisi de yan yatıyor neden olabilir acaba ? Renkleri değisti akvaryumun boyu 1metre.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklarım da sorun var

Geçmiş olsun, balıkların bu şekilde ölmesi kesinlikle sudan kaynaklı olduğunu gösterir. Son zamanlarda neler yaptınız ? Su değişim yaptınız mı ? Akvaryum yeni kurulmuş olup bir anda fazla yem verdiniz mi ? Filtre sisteminiz nedir ?

3. emre_007

emre_007

Akvaryumu yeni kurdum hiç su deqisimi yamadım yavrularım sağlamdı. 1 aydır dün annem 15 dakika dış motorun fişini çekmis icemanda öldü şimdi kendini akvaryumdan attı papaganlarda yan yatıyor.Sizce ne olabilir balıklarımın ölme sebebi yardımcı olun lütfen!!!

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklarım da sorun var

Akvaryumunuza acil olarak % 60 kadar su değişimi yapın yani yarısından fazlasını değişin. Hazır yoksa damacana kullanabilirsiniz. Filtrenin fişini annenizinn çekmesi iyi olmamış. Bununla birlikte yemleme yapılmış olabilir. Işıkları kapatın ve su değişimi yapın. İnşallah kalanlar yaşar.

5. emre_007

emre_007

Balıklarım da sorun var

Temel abi değiştirdikten sonra ne yapacağız vitamin felan alalımmı tercih ettiğin vitamin varmı?

Benim balıklarımın rengi değişerek niye öldüler kendini camlara vurdular nedeni nedir sizce?

6. zngtnng

zngtnng

Balıklarım da sorun var

Tahminim ısıtıcı kullanmamamız, yada çalışmaması ya soğuktan, yada sıcaktan gitmişler. bir ay su değişimi yapmamışsınız, hastalıklara açık bir akvaryum gibime geldi. Dış motordan kastınız hava motorumu, filtremi?
    Bir kaç soruya netlik getirelim, Temel abi sana daha iyi yardımcı olacaktır, ben anlamadım çünkü.
    1 ısıtıcı varmı?
    2 iç filte/dış filtre/hava motoru bunlardan hangisini kullanıyorsun?
    3 suyun rengi nasıl ve bir koku varmı suda ? (su değişimi yapılmayalı uzun zaman olmuş)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklarım da sorun var

Annenin fisini cektigi dis motor hava motoruysa oksijensiz kalip sudan kurtulma sicramalari yani atilmalar olabilir.

Tam net durumu izah edemesen de sorun su kaynakli.

Yuzde 60 su degisimi ardindan eklemen gereken birsey yok. Tabi cesme suyu kullanmaya zamaninda yok gibi goruluyor. Damacana kullanirsan iyi olur. Akvaryuma duzenli oksijen saglaman ve isiyi bu ara 29 derece civarinda tutman iyi olur. Isiklar kapali.

Daha sonra akvaryumun bir genel fotografini koyarsan nedir ne degildir gorelim.

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Balıklarım da sorun var

Öncelikle geçmiş olsun Emre, annem filtrenin fişi çekmiş demişsin havasız kalıpta ölmüş olabilirler, yada su birşey var bencede Temel hocamın dediklerini yap. ;) %60 su değişimi yaparsan iyi olur, Dİnlenmiş su olursa iyi olur.

Bu arada Lütfen imla kurallarına uyalım ki daha iyi anlayalım ne demek istediğini. burda:gif

9. zngtnng

zngtnng

Balıklarım da sorun var

15 dakka hava motoru çekmeyle balık ölmez ben 6 saat filtre kullanmıyorum ölen 6 saatte ölürdü başka bi neden var.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Balıklarım da sorun var

Emre kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Temel hocam aslında yapman gereken acil şeyi tek kelimeyle belirtmiş. Bu gibi durumlarda su değişimi ilk yapılması gereken şeydir. Belliki su değerlerinde bir anormallik var.

Biran evvel su değişimi yapmalısın. burda:gif

Ve ayrıca mesajlarında Türkçe yazım ve imla kurallarına uyarsan memnun olurum. Forumumuzda msn diliyle yazışmalara izin vermiyoruz. Bazı mesajların tarafımca düzenlenmiş,bazılarıda silinmiştir bilgine.

Sayfayı Paylaş