1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarım Doğdu :)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Bjkolik tarafından 24 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi sarı ve mavi prenses balığım aynı anda ağzına yavru almıştı.Dün yavrularımı aldım.Mavi prensesimden 20 tane fakat 1 tanesi şok geçirmiş kararmış durumda.Sarı prensesimden ise 10 tane,sarı prenses balığımın ilk birinci doğumu olmasına rağmen neden bu kadar az yavru aldığına aklım ermiyor.Yada bu normalmi genelde 5-10 tanemi yavruluyorlar.Yada galiba korkudan yavrularını attı.Sarı prensesimin hamileliği sırasında,sarı prensesim yavrulukta iken erkek sarı prenses nasıl olduysa yukarıdan atlayıp hamile sarı prensesimin yanına girmişti sanırım bu sırada 1-2 yavru yuttu yada daha fazla.Şimdi sarı ve mavi prenses yavrularımı aynı yerde tutuyorum.Aralarında 1 gün fark var sadece.Bir süre sonra 70 lt akvaryuma alacağım.70lt akvaryumdaki büyük balıklarımın 10 tanesini verdim.Geriye 6 tane büyük ve 20 tane 1.5cm 1cm aralarında yavru kalıyor bu 1cm lik yavrularımın arasınra 3 aylık bir zaman farkı olacak sanırım onlarıda vermem gerekecek.:( Ama yinede biraz sıkıntılı biraz mutluyum. :) Sürekli yavru alıyor olmam benim balıklarıma iyi baktığımı gösteriyor sanırım.Buda beni mutlu ediyor tabii ki. :)

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Balıklarım Doğdu :)

Gözün aydın Tolgahan.Sarı prenseslerde ilk birkaç batımda az yavru almak normaldir sorun yok.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Tolgahan hayırlı olsun öncelikle yavruların. Sağlıklı bir şekile büyütmek nasip olur inşallah.

Sarı prensesisin ilk yumurta tutuşu ise. Hem boyutundan dolayı çok fazla yumurta tutamaz, hemde ilk tecrübesi olduğundan yumurtların bir kısmını yutar. Yani 10 adet ilk başlangıç için güzel bir sayı bence.

4. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Saolun, İnşallah bu yavrularımı kayıpsız bir şekilde büyütürüm.Sarı ve Mavi prensesler arasında sorun olmaz değil mi ?

5. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Tebrik ederim, hayırlı uğurlu olsun...
    Sağlıklı büyütmen dileğiyle.
    Bol şanslar diliyorum. :)

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sarı ve mavilerin arasında bir sorun olmaz Tolgahan. Gül gibi geçinir giderler.

7. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Tamam abi ozaman sorunum yok.:)

Sayfayı Paylaş