1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarım hakkında

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde suret tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Merhaba.

Akvaryumumda 5 tane tang var.
    1-Red Sea Desjardin Sailfin Tang L
    1-Sailfin Tang L
    1-Naso Tang L
    1-Yellow Tang M
    1-Powder Blue Tang L

Bu 5 tang tam bir yem canavarı. O kadar hızlılar ve o kadar çok yiyorlar ki akvaryumdaki diğer balıklar ben yem verdiğim zaman yuvalandıkları yerden çıkamıyorlar bile. Korkak ve ürkek bir şekilde çıkıp pırt diye bir parça yem alıp geri kaçıyorlar.
    Yem alamayan diğer küçük olan balıklar :
    1-Fire Goby
    1-Bicolor Blenny
    1-Red Banded Goby / bu alık sürekli saklanıyor zaten

Şimdi, buna göre ben Tang türlerinden bir veya iki tanesini satıp ortamı biarz sakinleştirebilirim. Daha sonra da 2-3(4) tane Fire goby alıp sürü mü yapsam? Açıkçası akvaryumda bu kadar büyük balıkların sürekli cirit atması ve doymak bilmeyen tükenmeyen iştahları beni de rahatsız etmeye başladı.
    Ne öneririsiniz ne yapmalıyım?

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Balıklarım hakkında

Burak abi bence önce ne tarz balıklar beslemek istiyorsun unu düşün ve karar ver Tang türleri hareketli ve zıpır türler e birde seninkiler biraz büyük o yüzden küçük balıkların şansı yok ya büyük balıkları çıkartıp ufak balıklar ile bol balıklı bir tanka dönersin ya da ufakları çıkartıp sadece büyük balıklarla devam edersin karar senin. Zaten dediğin 3 küçük balıkta gezen balıklar değil utangaç ve çekingen olan türler fire goby hariç sanırım.

3. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Evet küçük balıklardan iki farklı türde sürü olabilir. Damsel almam ama ondan dersimi aldım ben. Onun dışında başka türlerden rengarenk cıvıl cıvıl :) Galiba Powder'i, Naso'yu ve yellow'u bırakamam çok alıştım onlara. Onlar varken başka ne eklenebilir? bilmiyorum.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

O zaman o ufakları çıkart yerine antihas veya cromis koy sürü balığı 5-6 adet. Burada karar sana kalmış.

5. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Burak bence küçükleri çıkart büyüklerle devam et daha güzeller

6. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Burak Yellow kalsın diğerlerini gönder 20 tane antihas yada cromis al ,baktın oda olmuyor 2 anemon 20 percula diyorum .:heyo:

Sayfayı Paylaş