1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

balıklarım hastamı

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde serkan_5506 tarafından 20 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. serkan_5506

serkan_5506

Balıklarım hasta mı ? bir çift zebram var aynı yerde duruyorlar.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Serkan kardeşim selamlar,

Fotoğraf üzerinde ok işareti ile işaretlediğim kısımlar fotoğrafta görünen olumsuzlukar üzerine nacizane fikrimdir.

Balıkların bakışları donuk, sağlığın en büyük göstergesi gözlerdir oysa. Yüzgeçler bir mücadelenin işaretlerini taşıyor. Kavga ve mücadele verilmiş. Balıkların türleri farklı ve taban kumu hatalı.

Hani diyorum içimden şimdi Serkan kardeşim bu renkli cicili bicili kuma kaç para vermiştir acaba ? Bu paraya ince mercan kırığı satın alsaydı nasıl olurdu ? Akvaryumdaki bu kumun kendine bile hayrı olmazken neden satın alınır ?

Balıkların cinsiyetlerini anlayamadım ancak , balıklarda bir bıtkınlık söz konusu. Belki iddaalı olacak ama akvaryumunuzun suyu gri gibi ve oksijen çok çok az. Balıkların bu haline verilen mücadele ardından oksijen sıkıntısıda sebeb olmuş olabilir.

Benim nacizane önerilerim mesaj içerisinde bulunmaktadır. Balıkların hasta olduğunu düşünmüyorum ancak bıtkın olduklarını düşünüyorum.

Sevgiler...

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Temel hocam çok isabetli yazmış. em34:

Temel hocama ilaveten;Serkan bu iki zebranın dışında akvaryumda başka balık varmı ? Akvaryumun kaç lt ? Eğer akvaryumun ufaksa balıklar birbirlerini hırpalamış olabilir.

Sayfayı Paylaş