1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarım Neden Ölüyor

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde balık07 tarafından 29 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Yunus kardeşim öncelikle gecmiş olsun.30 lt bi tankta kac balık vardıki 10 tanesi öldü?Şu bi gercek su hacmine göre balık sayın cok fazla.Kılıçkuyrugun oldugu yerde japonun ne işi var?Senin kılıç, kuyrukları tırtıkladı kopardı sende kuyruk erimesi olarak düsündün sanırım.Balık türlerin uyumsuz.Ayrıca dekor olsun diye doldurmusun yapay ne varsa.Kısacası ortam ve cesitlilik uyumsuz Yunus kardeşim.Beyaz benek kolay bertaraf edilir Isıyı 30 dereceye kadar yükselt 2 saate kalmaz dökülürler.

2. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Sağol ama kılıçkuyruklar yavruydu japonlarda öyle zararları olmadı hepsi hastalıktan öldü kılıçkuyruk beyaz benekten (cevap için saol)

Etcil balıklarda ne önerirsiniz nasıl bakılır, biraz bilgi alabilir miyim etcil tank yapıcamda?

3. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Sen 13 olduğuna emin misin ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Piranha...temo3

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Yunus Bey Öncelikle Hoş geldiniz Geçmiş Olsun. Çok Çeşitli ve farklı ortamların balıkları bir araya gelmiş Ölümlerin nedeni şunlar büyük bir ihtimal Öncelik olarak kavgalar bir birlerine zarar veriyorlar muhakkak sonrasında akvaryumun Bir peteğin yanında durduğunu gördüm buda yanlış bir seçim Beyaz benek oldu diyorsunuz büyük ihtimal ile Şundan kaynaklı su değişimi yapıyorsunuz yaptığınız değişimdeki suyun ısısı ve akvaryumda bulunan suyun ısısı farklı veya Hastalıklı bir balık alınmış. Yapacağınız işlemler en başta besleyeceğiniz bir tür seçmek ve elinizdeki tüm balıklardan kurtulmak 30Litre çok düşük bir hacim o hacim için size bitkili Lepistes önereceğim fakat lepistes için bile çok düşük olacaktır. En güzeli Ya Akvaryum büyütmek yada 1 tane Japon balığı beslemek veya Betta Bunların bir tanesi için 20 Litre su gerekli balık büyüdükçe hareket etmekte zorlanacak siz en iyisi 60-80 Litre arası bir akvaryum Alma imkanınız varsa alın Bitkili Canlı Doğuran Kuralım Hep Beraber. Beyaz benek Hastalığına gelirsek benim başımdan çok geçti bu olay sonuçlarda hep başarılı oldu 2 güne kalmadan hastalık gidiyor. 20 Litre Suya 1 Çorba Kaşığı Olmak üzere Kaya Tuzu Ekledim Daha Sonra Litreye Göre contra ıchthyo (METİLEN MAVİSİ) Ekledim Isıyı 28'e Yükselttim Ve akvaryumun üzerine bir çarşaf örttüm Karanlıkta daha çabuk atlatıyorlar hastalığı ben böyle yapıyordum hepde başarılı sonuçlar aldım. (Unutmadan Şunuda ekleyeyim akvaryumunuzda bulunan deniz taşları ve plastik bitkileri çıkartın direk çöpe atın )

6. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Evet 13 yaşındayım

7. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Tamam bu dediklerinizi yapacağım ama akvaryumu daha büyük almam çok zor (teşekkürler )

8. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Balıkları kaybetmenizde bence hiçbir anormallik yok. 30 litre akvaryum,25 balık,köpek balığı,Melek balığı,japon,velifera zaten siz daha kurmadan once olayı bitirmişsiniz bence.

Sayfayı Paylaş