1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarım sağlıklı gözüküyor mu ?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Armağan Bakırcıoğlu tarafından 17 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Teşekkürler... Yarın eczanelere bakıcam umarım bulurum...
    120l tanka nasıl uygularım bunu... Bir ampul mü _?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kutusunda iki tip ampul bulunur, biri kırmızı ve biri şeffaf tüp. Aynı anda birer adet kırman yeterli.

Armağan Bakırcıoğlu bunu beğendi.
  3. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Tşekkürler..

4. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Merhaba Armagan.İnsan bazen düşündüklerini söylemek istemiyor.Zamana bırakıp olayın vukuu bulmasını kabullenmekten baska bi care olmuyor.Henüz bu hobinin başında olan bir akvaristsin.Yaptıgın işe verdiğin azami caba ve mükemmellik arayışı ben ve diğer arkadaşlar emin ol takdirle karşılıyoruz.Bircogumuzun zamanında böyle internet ve paylaşımlar yoktu.Bircok seyi yaşayarak ve tecrübe edinerek öğrendik.Benim gibi bazı diğer üyelerde o dışlanan balığın gidici oldugunu tahmin etmiştir.Ama söylemek senin şevkini kırabilir üzebilir düşüncesi ile söylemedim yada söylemedik.Sen bunu yaşadın ve gördün.Bunun böyle olması gerekiyordu.Cünki bu tip davranışlar gösteren balıklar maalesef ne kadar ugrasırsak ugrasalım geri döndüremiyoruz.Sanırım iç oganları bayagı etkilenmiş durumdaydı.Gecmiş olsun.Kayıplar her daim olabilir.Bu noktada Temel beyin tavsiyeleri uygulaman sanırım faydalı olacaktır.Saygılar.

5. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Teşekkürler.. Temel Beyin bahsettiği o ilacı buuldum aldım ama ofiste unuttum yarın uygulayacağım... Aktif karbon sıkıntı çıkarır mı acaba ?

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi bence bir sakıncası yok ama rahatlamak istiyorsan aktif karbonu çıkart...:)

7. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Arkadaşlar uzunca bi süre yazmadım sabrettim... Nitrit problemim gidecek mi yoksa balıklarım teker teker ölecekler mi diye... 7 nisan da yapmıştım ilk nitrit testini ve 1 ppm civarlarındaydı bir çok tavsiye ve öneriyi birer birer uyguladım... Su değişimlerini neredeyse hergün dipten %10 civarı haftada arada birde %30 civarı yaptım... Nitritte bir düşme yok... Balık kaybı da yok... Kafam iyice karıştı... Bu arada 18 yavru aldım Mpanga / Demasoni kırması... Ana tanktaki yavrulukta 4 gündür kayıpsız yaşıyolar... Testim mi bozuk diye düşünmeye başladım... Kontrol de ettim JBL test son kullanma tarihinde bir sıkıntı yok... temiz suyu kontrol ettim test temiz gösterdi...

Bu arada aktif karbonu da çıkardım dış filtreden... Bakteri kültürü aşılıyorum 3 - 4 günde bir belirtilen dozda...

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi biraz daha zaman tanıyalım ama bunun kaynağı bulunmalı,yeni yavrular hayırlı olsun...:)

9. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Teşekkürler kardeş... Kaynak kum olabilir mi acaba ? aşırı ince beyaz vitasand kum var... tuz gibi ince.. acaba bakteriler tutunamıyo olabilirler mi ya da oksijensiz kalıyo olabilirler mi ?

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi bunların düzelmesi için suyun oturması lazım,bir kaç hafta bekle bakalım düzeliyor mu...:)

11. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    1,5 ay oldu tankı kuralı normal mi oturmaması ?

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu ara bakteri kültürü ve su değişiminden başka yapacak şey yok gibi,sebep kumda ola bilir yemlerin fazlası kumun içinde olması kumu karıştıran balık olmaması gibi,birde biraz tuz ekle derim.Peki balıklar kayalara kuma sürtünme yapıyor mu abi ?

13. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Yapıyolar..

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Nitrit problemi testin doğru nitrat var abi,su değişimine bakteri kültürüne devam,nitratı da ölçtün mü ? ..

15. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Sağolasın..

16. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Arkadaş konuyu hala takip eden var mı bilmiyorum ama 4 gündür su değişimi yapmadım... Ölçüme de düne kadar ara verdim ve dün test yaptığımda 1 ppmin üstünde olan nitritte bariz azalma vardı... Bugün tekrar baktım ve 0,15 ppm :) mutluyum herpinize teşekkür ederim... Tesadüf mü bilmiyorum ama 1 aydır testin rengi değişmezken 4 gün önce iki filtremden de aktif karbonu çıkardım... Tanktan canlı bitkiyi çıkardım... 3cm kadar olan aşırı ince vitasand beyaz kumun 3te ikisini çektim aldım... 1cm kadar bıraktım... 4 gün sonra herşey çok daha güzel hem benim hem balıklarım için...
    Bu arada 27 gündür ağzı dolu olan sarı prensesimi de kusturdum kendi çıkarmamakta inat etti rengi sarıdan beyaza döndü karnı iyice göçtü ben de korkum kusturdum... 6 tane yavru verdi... Şimdi kendisi tek başına yavrulukta hemen diğer balıkların yanına almadım... Ama hala yem yemiyo...

tamerkokcu ve Alparslan bunu beğendi.
  17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Armağan abi işte bu,değerlerin normale dönmesine çok sevindim...:)

18. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Çok sağol Alparslancım... Bu süreçte hep yardım ettin sen de diğer arkadaşlar da ... Çok sağolun... Bu arada üstteki mesajda bahsettiğim anne sp yemleme sırasında yuvalıktan fırlayıp ana tanka katıldı... Şimdiden kovalıyo diğerleri...

Alparslan bunu beğendi.
  19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bir yerde iyi olmuş yem yedirmeye bak abi,bir an evvel toparlansın,yeni yavrular yapsın...:)

20. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Küçük demasonilerimden bi tanesinin ağzı dolu gibi gözüküyo... 3-4cm falan küçük dediğim... emin olmak için yavruluğa aldımbi tane yem attım yedi :) napayım geri bırakayım mı ?

Sayfayı Paylaş