1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarım Sebepsiz Yere Ölüyor

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde lütfü tarafından 21 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. lütfü

lütfü

İsim:
    lütfü süzgün
    Merhaba,

Benim sorunum Tropical balıklarımın yem yemeyip gün aşırı birinin ölmesi. Kılıçkuyruk, balon moli, plati, vatos çöpçü, ışıklı tetra we veliferia adlı balıklarım var. Fakat kılıç kuyruğum bu sabah öldü, yüzgeç ve solungaç kısımlarında beyaz lekeler bulunmaktaydı. Diğer balıklarma bişey olucak diye korkuyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

2. taygun

taygun Guest

Cevap: balıklarım sebepsiz yere ölüyor

Lütfü Bey,

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun.

Balıklarınızın ölümüne gelince. Verdiğiniz bilgilerden buradan size cevap vermek imkansız. Balık ölümlerinin pek çok sebebi olabilir.

Yeminizin kalitesini, filtrenizin temizliğini, suyunuzdaki nitrat miktarını, suyunuzdaki oksijen-karbondioksit miktarını gözden geçirmenizde yarar var.

Solungaçlardaki beyaz lekelere gelince. Bu lekeler hastalık belirtisi olması büyük olasılık. Bu konu üzerinde durarak bilgi vermenizde fayda var.

Sağlıcakla

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Balıklarım Sebepsiz Yere Ölüyor

Konuyu lütfen HHastalık bölümüne şablonları doldurarak açın. Hastalık tedavi forumunda şablon bilgilerin tam verilmesi adına şablon hazırlanmıştır.

Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı

reis bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş