1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarım Yanık mı Kaldı

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde umitdulger tarafından 18 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Şu anda tam 10 aylık olan black krizalarımın en büyükleri 9 cm civarı ve bunlar erkek olanlar. Dişiler ise en fazla 6-7 cm civarında ve yumurta alıp atmaya başladılar. Yavru olarak aldığımda 250 litrelik akvaryumda 30 taneydiler daha sonra gelişimlerini yavaşlatmamak için 10 tanesini sattım. 2 ay önce de 5 tane erkeği çıkarttım şu anda 250 litrede 15 adet black kriza var. Yarın 3 tane daha fazla erkeği çıkaracağım ve 12 tane ile yola devam edeceğim. Muhtemelen 2 erkek 10 dişi kalmış olacak. Sizce 10 ay için bu gelişim normal mi yoksa özellikle dişiler için yanık kalmış denebilir mi? Bir de 250 litre için 2 erkek 10 dişilik koloni ideal midir?

2. Rednem

Rednem

İsim:
    eray KARADAG
    Cevap: Balıklarım Yanık mı Kaldı

Merhabalar öncelikle balik adedi ve 2e 10 disi olmasi ideal yawrularinin büyüme sürecleride bana göre gayet normal ben 1 ay önce 5 tropheus yavrusu aldim ve hala neden bu kadar az miktarda aldigimi anlayamadim. sen kusturdunmu dogal yolla birakmasinimi bekledin birde akvaryumda baligi nasil yakaliyorsun herhangi bir taktigin varmi ben yakalamaya kalktimmi hasta olan baligi veya yavrulayacakolani evde curcuna oluo birak akvayumun icini her yolu denedim ama cok zor oluo bi fikrin varmi acaba ii seyirler

3. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Tropheuslarda büyüme yavaş olur.Tropları besleyeceğin tank ufak düzenli su değişimi bol çeşit yem kullanmazisen balıkların yanık kalabilir.

Sayfayı Paylaş