1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

balıklarım yere oturuyor

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde kingsnake tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    1-2 gündür nadirende olsa balıklarım yere veya mağara dekorunun üzerine oturuyor bu normal midir ? Akvaryumu kuralı 1 hafta oldu suyun sıcaklığı 27 derece bi yerde bi yanlış mı yaptım acaba ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    balıklarım yere oturuyor

Sinan Bey selamlar,

Bu yere oturan balıkların türü nedir ? Akvaryumun hacmi, filtresi, kumu, çakılı, oksijeni, yemleri, kullanılan suyu ve kurulum şekli nasıldır ?

Makrakanta yere oturur normaldir ama cichlid yere oturursa abbas yolcudur mesela ?

3. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    balıklarım yere oturuyor

Yunus sarı prenses beyaz prenses 150 lt.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    balıklarım yere oturuyor

Yem markası, yemleme sıklığı ve miktarı ?

Oksijen duru mu ? :heyo:

5. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    balıklarım yere oturuyor

o2 güzel yem günde 1 veya nadiren 2 kez bir tutam yani yarım çay kaşığı civarı oluyor toplamda 9 adet balık var yem markasını bilmiyorum açık olarak ölçekle satılanlardan aldım

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    balıklarım yere oturuyor

Sinan Bey balıkların tabana oturması iyi değil elbette. Bu tarz hareketler oksijen sıkıntısından kaynaklanabilir. Oksijen iyi diyorsunuz ama ne şekilde iyi bilemiyorum. Verdiğiniz yem miktarı balıklara çok az. Balıkları beslemekten bazen kaçınırız kirlenme adına hatta balıkları fazla beslemek zararlıdır da ama bu kadar düşük yemleme ve özellikle tek çeşit bilinmezlik içeren yemle balıkların bağışıklık sistemi de bilinmez olur.

Balıklarınızın üzerinde parazit yoksa, yeme iştahları yerindeyse bu kısıtlı bilgi verişinizle yazabileceklerim bu kadardır.

7. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    balıklarım yere oturuyor

Teşekkürler..

M.D. 5

8. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    balıklarım yere oturuyor

Ben ciklitlerden pek anlamam fakat aldığınız yerde eğer balık akıntısız ve küçük akvaryumda yaşıyorsa ve sizde alıp büyük ve akıntılı akvaryuma koyunca kasları fazla gelişmediğinden balıklar durgunlaşıyor olabilirler.Benim bettam öyle olmuştu."o2 güzel" lafına baya güldüm.Hadi selametle..

9. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    balıklarım yere oturuyor

Sinan abi oksijen az olabilir bencede oksijeni biraz artırırsanız iyi olur.Arttırdıktan sonra hala devam ediyorsa başka bir sorunda olabilir... saygılar:gif

Sayfayı Paylaş