1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklarını kaybediyorum

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Yılmaz özgül tarafından 26 Haziran 2017 başlatılmıştır.

1. Yılmaz özgül

Yılmaz özgül

İsim:
    Yılmaz
    Öncelikle herkese merhaba, ben portala yeni katıldım. Tabi konu baliklar. Yardımcı olabileceğimiz kanaatindeyim. 1 senedir balık bakıcısının fakak iyi bir bakıcı olamadığını bu günlerde anladım. Benim 5 tane japon vardi. Son günlerde suyu bulanmaya başladı. Bir kaç defa değiştirdim fakat bulanıklık bir türlü gitmedi. Degistirdigim su 2 saate bulanıyor. Balıklarını ölmeye basladi. Not olarak kum kullanmıyorum bilginiz olsun. Sadece 1senedir kullandığım midyeler var onları da sürekli yeni su ile yıkıyorum. Bu ölümleri nasıl durdurabilirim . Yardım eder misiniz

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle geçmiş olsun, ancak kaç balík var, tank hacmi bu balíklara yeterli geliyor mu, filtrasyon yeterli mi, yapílan su değişimleri usulüne uygun yapílígor mu vs vs gibi bilgiler ve görsel ile desteklenir ise daha net olur.

Japon balíklarí agízlarına kumlari alíp tekrar tükúrmeyi severler bu tip fok ince ve aşírí kalín olmayan salínım yapmayan bir kum iyi olurdu.

Sayfayı Paylaş