1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıkların Hareketleri?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde korkmazm52 tarafından 1 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Aşağıda linkini verdiğim videonun son kısmında sarı prenses yan tarafını yere sürtüyor . Bu arada kavaryumdaki balıklarımın çoğunluğu bu hareketi yapmaya başladı . Sebebi ne olabilir . Bir hastalık mı yoksa normalmi.
    Dropbox - 20140228_230354.mp4

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldin abi.
    Su değişimi ve dip çekim yapıyor musunuz artı akvaryuma biraz tuz eklemediyseniz ekleyin derim...

3. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Her hafta sonu %20-40 arası su değişimi yapıyorum ve su değişiminden sonra 1-2 avuç kalın tuz atıyorum. Ama geçen hafta tuz atmayı unuttum sanıyorum. Su değişimi içinde her zaman olduğu gibi cumartesi akşamını bekliyorum

4. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Akvaryuma başlıyalı daha 2 ay oldu ve inanın tam bir tutku haline geldi, ama bulunduğum yerde yeterince bilgi alabileceğim kimse bulamıyorum. Hele akvaryumcular paa dışında birşey bilmiyor burda. Onedenle sizlerin vereceği bilgilere çok ihtiyacım var

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumda çok fazla balık var, ya akvaryumu büyütmeli yada balık sayısını azaltmalı.
    Biliyorsunuz cikletler taze sert su severler o yüzden fazla balık yükünden kirlenen suya iyi kuvvetli dış filtre dip çekimi ve sık su değişimi ile tolere etmeliyiz. Balıkların kuma sürtünmesi de suyun kirli olduğunun işaretidir...

6. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Ne yem veriyorsunuz? Discus kırmızı yemmi.Discus kırmızı yem balıkları kaşındırır.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Emre olay pek yemle alakalı değil, aşırı yem vermek ola bilir, aslında balık sayısı çok, su bozulmasın diye yem verilmemesi de olmaz canlılar yiyecek ki hasta olmasınlar. Burada akvaryum hacmi filtlendirme su değişimi balık sayısı söz konusu.
    Linkteki videoyu bir izle...;)

Dropbox - 20140228_230354.mp4

egouard bunu beğendi.
  8. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Kullandığım yemlerin resimlerini ekledim kırmızı yemden akşam diğerinden sabah yarım çay kaşığı miktarında veriyorum. Akvaryum 90 lt küçük biliyorum ama bir süre bu şekilde devam etmek zorundayım, en kısa sürede 100*50*60 lt lik akvaryuma geçeceğim.balıkların boyları genelde videoda görüldüğü gibi sadece 2 tane büyük anaç var mavi prenses dediler ama siyah renkte.
    Normalde 2 haftada bir değiştirdiler ama Balık sayısı fazla olduğu için ben her hafta değiştiriyorum.
    Bu arada akvaryum suynu başka bir kabta süzerek toplasam, alttaki kumu yıkasam ve tekrar eski suyu doldursam sıkıntı olurmu.

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      92,2 KB
      Görüntüleme:
      409
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yok abi akvaryum suyunu süzerek kullanma olmaz bunlar taze su severler kloru uçmuş, dinlenmiş çeşme suyu.
    Şunu yapabilirsin, akvaryumun içine bir tane iç filtre iyi olur ve her hafta filtreyi yıkayıp temizlersin, bunun faydası olur...

TencoMelih bunu beğendi.
  10. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Alparslan videoyu gormemiştim Kusura bakma.300 ltde olsa derdim o soldaki kırmızı yem (diskus yem) bende kullanıyordum mucolar kaşınıyorlardı ondan dedim.Ancak 300 litrelik bir balığı 90 litreye yanına 2-3 tur daha koyarak beslersek tabiki hastalık olur.Net gozukmuyor yerdekiler pislikmi? Yoksa kumlarımı karıştırdınız.Benim akvaryumda bile o kadar çeşit yok :D

TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.
  11. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Akvaryum kumu karışmıştı videoyu çekmeden 10 dakika önce. Akvaryumda mavi ve sarı prensesler var coğunlukla yunus ve diğerlerini başka akvaryuma alacağım.

12. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Kaşınma genelde nitrit sorununa bir işarettir.Suyu oturmamış bir tanka balık eklendiğinde tutunamamış,döngüsü oturmamış bakteriler de olmadığında nitrit olması kuvvetle muhtemeldir.Kötü su şartları ve uygunsuz tank ebatları ile de yangına körükle gidilmekete.Ufak tanklarda su değerlerini korumak oldukca zordur.Her hafta yapılan su değişimleri ardından eklenen tuz iyidir.Ancak bunu bir refleks haline getirmemeli,tankı da tuzlusu tankına çevirmemeliyiz.Bir süre sonunda tuz eklemekten vazgeçin.5-6 su değişimlerinde bir,yaklaşık 1 çorba kaşığı kadar kaya tuzu eklerseniz yeterli gelecektir.Yemleme olayını iyi ayarlamak gerek.Verilen yemler tabana düşmeden balıklar tarafından tüketiliyor olması lazım.Baktınız ki çok az oldu bir dakika sonra az bir yem daha atarsınız.Ancak atılan yemlerin dip de kalıp mantarlaşmasına,çürümesine izin vermeyin.Sık su değişimleri,bol oksijen ve 28-29 derecelik bir ısı ile idare edebilirsiniz.Ancak bu tankı en kısa süre içinde büyütmelisiniz ki hem siz hem de balıklarınız bu hobiden zevk almaya devam edebilsin :)

TencoMelih bunu beğendi.
  13. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler ve ilgi alakanız için

14. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Biraz önce 100*50*60 lık akvaryum siparişimi verdim, bir haftaya elime geçecek hayırlısıyla. Bana sarı ve mavi prenseslerde kullanabileceğim kum ve miktarı konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu arada canlı bitkide koymak istiyorum 1-2 tane ne koymamı tavsiye edersiniz.

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş