1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklar Ölüyor Nedeni Nedir?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde barlas tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. barlas

barlas

Merhaba akvarist arkadaslar. Birkaç gündür köşede duran sarı prensesım malesef bu gün öldü. Mavı prensesler canlı duruyolar ama bıtanesının gozunun ustunde ufak kırmızı bı benek var sankı yara gıbı. İcemanler de ısıtcının oldugu koseye toplanmıslar. Neler oluyo cozemıyorum bu sebeblede nasıl mudahale edecegım bılmıyorum, balıklar yaklasık 1 aydır bende 160 lt tankım dış ve ıc fıltre var ısı 27 derecede kayalar ve magralar var ve haftada bır kez yuzde 20 su cekımı yapıp dınlendırılmıs su eklıyorum lutfen yardım edın cok moralım bozuk.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. enes batuhan

enes batuhan

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    batuhan avcı
    İlk başta mrb burda her söylenen şeyleri yapma balıkların ölür. Üstatlarımız napılcağını bilir onların dediğini yap.

3. barlas

barlas

Eee ustad yokmu lutfen

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Akvaryumun kumunu bir sorgulayalım bakalım siyah kum senin kullandığın salınım yapıyor mu acaba? Taşları da eksiltelim biraz bol alan kalsın tankta. Su değişimi, filtre temizliğini rutin yapalım aksatmayalım buna artı olarak birer ampul epar girelim tanka faydası olur. Aydınlatma olarak ta pembe floresanı çıkar beyaz bir floresan tak yosun sorununu bu şekil çözmeye çalışalım. Balıklarda bir form bozukluğu dışkılarında jelimsi gibi farklı bir durum var mı? Kuma taşa sürtünmeleri var mı? Bir gözlemleyelim başka aklıma bir şey gelmiyor şu an için.

5. barlas

barlas

Kuma taşa sürtunuyorlar hocam

6. barlas

barlas

Dışkılardada jelımsı bıseyler var bazılarında

7. barlas

barlas

Epar ampul nedır bu arada