1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklar Ölmesin!Yeni akvaryum(Resimli)

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde karyolla tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    s.a.Yeni sayılırım.arkadaşlar bende küçük akvaryum vardı.Burda balıklar eziyet çekiyordu.Bende büyük bir akvaryumda balık beslemeğe karar verdim.Yanlız sizden istedğim lütfen yardım ediniz.1 japon balığı ölmüştü.Üzülmüştüm.Bence tüm hayvanlar çok değerli.Bu seferki kurduğumda sizin yardımlarınızla herhangi bir balık ölmemesini istiyorum.

Akvaryum Resimleri:

Boyut:80 boy, 40 en ve 50 yükseklik.

1-Tanıdığım bana yaklaşık yumruk büyüklüğünde, yetişkin japon balıkları vercek.Yaklaşık 4 tane.Birde yanına onların boyutunda albino gibi bir çöpçü eklemeyi düşünüyorum.Japon balıkların büyüklüğünde bir çöpçü sorun çıkarmaz sanırım.

2-En önemli konu benim için, balığın kendisini doğadaymış gibi hissetmesi ve ben içine biraz canlı bitki yerleştirmek istiyorum.Bana tavsiye edeceğiniz hangileri.Yanlız bazı kumlar japon balıklarının boğazına kaçıyormuş ve ölme riski taşıyormuş.Ben bitki içeren akvaryumda öyle bir kum ve bitki almalıyım ki hem japon balıkları hemde çöpçüler rahat etsinler.

3-Evimize gelen su şehir suyu ve kuyu suyu karışımı.Bu bir sorun çıkartır mı?

Sizin tavsiyeniz üzerine gidip alacağım.Değerli bilgilerinizi bekliyorum.

Teşekkür ederim.Iyı günler.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun akvaryumunuz. Japon balıkları bitkileri biraz tırtıklayabilir. Anubias ve soğan türü bitkiler ile daha uyumlular. Kuyu suyu kullanmayın çünkü artezyenlerden sızan sular ve bekleyen sular olmasıyla sizi üzebilir. Akvaryumu kurarken taban kumu olarak 1mm mercan kırığı tercih ederseniz rahat edersiniz.

karyolla bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    1- Japonların ufak çöpçüleri yediklerini duydum. Ama hiç şahit olmadım. Yumruk büyüklüğünde çöpçü yoktur.
    2- Japon şemsiyesi ve anubias tarzı kalın yapraklı bitkiler japonlar için uygundur. Kumun boğazına takıldığını ilk defa sizden duydum. Böyle birşey yok diye biliyorum. Japonlarda kumu ağzına alıp atarlar. Boğazına takılmaz. İnce taneli kumlar ( 1-2 mm arası ) tercih edilmeli diye düşünüyorum.
    3- Dinlendirilmiş kuyu suyununda bir problem yaratacağını düşünmüyorum

karyolla bunu beğendi.
  4. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    Peki bu boyuttaki akvaryuma kaç kilo mercan kırığı almam lazım ve Anubias bitkileri ne kadar oluyor ?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    15-20 KG yeterli gelir bence. Anbias biraz pahalı bir bitkidir ve bodur türleri var. Açıkcası fiyat konusunda fikrim yok.

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Anubiaslar diğer bitkilere göre çok pahalı yaprak sayısına göre değişiyor fiyatları. Ortalama olarak 10-15 tl arasında.

karyolla ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. karyolla

karyolla

İsim:
    ismail gör
    Peki saz alsam. Balıklar için bir faydası olur mu ?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bitkilerin balıklara faydasına genel bakın yani bitki ve balık ekosistemin ana parçalarıdır. Fayda bitkiden elbette gelecektir ama önemli olan balık türleriyle uyumudur ve tabi yüzme alanına ihtiyaç duyan balıkların olduğu akvaryumda saz bitkisinin peyzajına dikkat etmek gerekir.

9. şehriban

şehriban

İsim:
    şehriban yılmaz
    Cevap: Balıklar Ölmesin!Yeni akvaryum(Resimli)

benimde 5 adet japon balıgım var. onlar için yyem alıcam hangi marka uygun olur. bende bu işte yeniyim bana japon ların ne tür besin yedigini ? ve canlı su presi veya karides yerlermi ? cevabınızı bekliyorum.:heyo:

Sayfayı Paylaş