1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklar akvaryumun dibinde duruyor??

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde beyazlotus tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. beyazlotus

beyazlotus

İsim:
    Sezer
    Bugün gittim ve sarı prenses, yunus gibi ciklet balıklardan aldım. Akşama kadar hepsi iyiydi ama şuan akvaryumun dibinde hiç hareket etmeden duruyorlar. Neden böyle birşey olduki? Resim ekledim. Resim kalitesi biraz kötü ama belli oluyor yinede.

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    akvaryumunuz kaç litre? filtrasyonunuz ve sıcaklık değerleri nelerdir? Ayrıca akvaryumunzda saklanmak için dekor vs varmı balıklarınız için?

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Zannedersem akvaryumda dekor yok ve balıklar açık alanda strese girmişler. Bir iki tane kaya ekleyerek küçük bir dekor oluşturabilirsiniz. Bir müddet sonra sorun kalmayacağı kanaatindeyim...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Oksijen var mı, veriliş şekli ve miktarı ?

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Bu arada akvaryumun ölçüleri nedir ?

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bana göre akvaryum küçük geldi, vede su büyük ihtimalle soğuk olduğu için dipte duruyorlar. 2-3 kaya koyarsanız iyi olur. Isıtıcınız yoksa biran önce ısıtıcı almanızı tavsiye ederim. Vede Cichlidler 100 lt'nin altında bakılmamalıdır.

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tank hacmini birde yeni almış olduğun balıkları akvaryumuna nasıl eklediğin hakkında bilgi verirsen sana daha çok yardımcı oluruz.

8. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    akvaryuma içinde saklanabilmeleri için mağara, küp vb.. dekorlar eklemelisin

9. beyazlotus

beyazlotus

İsim:
    Sezer
    Akvaryumun ölçüleri küük. Büyük akvaryumum var fakat istediğim kum daha gelmediği için balıkları küçük akvaryuma koydum ve dekorasyon yok o akvaryumda. sorun buysa yarın hemen düzelteyim durumu. stresten ölürlermi yarına kadar?

10. beyazlotus

beyazlotus

İsim:
    Sezer
    Şimdilik idare etsin diye akvaryumun içine batık gemi dekorunu koydum ve hemen yüzmeye başladılar çevresinde. Dediğiniz gibi sorun dekordaymış. Büyük akvaryum henüz hazır olmadığı için birkaç gün küçükte idare etmeliyim.

11. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Dekor olsun kum olmasa da olur şimdilik. Çünkü kum olmayınca strese girmez balıklar. Ancak saklanacak yer yoksa, dolayısı ile hareketsiz kalıp dış tehditleri üzerlerine çekmemeyi amaçlıyorlar sanırım. :)

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Erman abi çok güzel bir noktaya virgül koydun. :D :D :D :D Ben de bunu tahmin etmiştim. Dikkat çekmemek ve kendini güvende hissetmek için balıkların boş akvaryumda hareketsiz kaldıklarını düşünüyorum. Deve kuşu misali... :D

13. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Ne demek Hüseyincim :) Gerçekten de öyle ama. Doğalarında saklanmak varsa ve saklanacak yer yoksa; hareketsiz kalıp dikkat çekmek istemez dış tehditlerden korunmak için. :) :D

14. Maçkalı

Maçkalı

İsim:
    Can
    :(
    Kardeşim Benimde 7 Tane Ciklet Balıgım Var Bu Yukardaki Resimdeki Gibi Dipte Duruyor Akvaryum Ebat:70.45.40 Balıgın kum ve Gizlenebilecegi Bir Yerde Var Ne Yapmalıyım Acil ???? 24-26 Derece Akvaryumum ...

Ekli Dosyalar:

• 29fdlz7.jpg
      29fdlz7.jpg
      Dosya Boyutu:
      81,6 KB
      Görüntüleme:
      191
    Düzenleme: 16 Eylül 2015

Sayfayı Paylaş