1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklar da gelecek...

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde KGEYGS tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Yusuf, "bazı" fotoğraflar çekildiği gibi kalmamalıdır. Hemen fotoğrafları görünce kestirip atmak istemedim, bir kaç şey anlatmak istedim.
    Kendine bir yön çizmişsin ve ilerliyorsun. Lütfen bunu oluruna bırakma, bak burda ne varmış deme, bak ben ne yaptım de ve ilerle...
    Sadelik ve şıklıktan ziyade, görsellikle olur ziyafet her karede... / Şimdi uydurdum valla güzel de oldu :)

2. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Valla güzel uydurdunuz. Bu işler çocuklar olunca yapılmıyor. Müthiş araştırma ve zaman istiyor. Zorluyorum bakalım.

3. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Bilirim :) Kaç tane çocuk var?

tapa tak...

4. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    2 tane biri 3 biri 8 yaşında. İkisi de kız. Azınlıktayım yani:) Ara ara yazıyorum maça takıldım da biraz...

suret bunu beğendi.
  5. Tokitoksar

Tokitoksar

Yer:
    Nevsehir
    İsim:
    Tansel Okşar
    Renkli renkli mercanlari pozlamak icin sabirsizlaniyorum..sirf bu yuzden makina aldim..yeni yeni ogreniyorum..

suret bunu beğendi.
  6. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Hayırlı olsun :)

Tokitoksar bunu beğendi.
  7. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Sizin İstanbul'dan Gece mesaisi:)
    DSC_2787.jpg

DSC_2814.jpg DSC_2836.jpg DSC_2841.jpg DSC_2909.jpg

Ekli Dosyalar:

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yusuf abi bunları da sen mi çektin ?

KGEYGS bunu beğendi.
  9. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Evet. Aslında fotoğrafta müdahaleye karşıydım ilk başlarda. Ham hallerinde sürekli eksiklik görüyorsun. Seni tatmin etmeyen bir şeyler var. Sonradan sadece ışık ayarlarıyla oynamanın sakıncası olmadığını düşündüm. Aslında pozda var olan değerleri ışık ayarlarıyla oynayarak ona kazandırıyorsun. Özellikle gece çekimini ben mi yaptım diye hala düşünüyorum. Bayramdaki İstanbul gezimden bunlar.

Alparslan bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi helal olsun İnş bende buna yakın fotolar çeke bilirim,ışık ayarlarını biraz daha açarak anlatırsan çok sevinirim...:)

11. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Sizi Akvaryum Portalı Fotoğraf Ana Konusu | Akvaryum Bilgi Portalı ve Forumu başlığına davet edeyim. Burak orda bir çok açıklama ve yönledirme ile fotoğraf konusunda bilgilerini bizimle paylaşmıştı. Sizede faydalı olacağını düşünüyorum.

suret bunu beğendi.
  12. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Evet çok da teknik bilgim yok aslında. Gece çekimi iyi görünmesine rağmen iyi fotoğrafçı, gökyüzündeki ve fotoğrafın orta bölümündeki ışık patlamasını yapmaz. Fotoğraf sitelerine üye olur, çokca makale okuyup sürekli deneyerek doğru yolu bulabilirsin. Kendini beğendiğin zaman ilerleyemessin. Senin bakış açın doğru " sana yakın fotoğraflar diyorsun" ben de bunları beğenmeyip daha iyi nasıl yaparım diyorum. Bu, seni de beni de yukarı taşır. Ancak güzel uğraş. Akvaryumla ikisini orta noktada buluşturabilirsem değme keyfime. Sana özelden bir kaç site ismi atarım.

13. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Hepsi birbirinden güzel, ama 1. sayfadaki köprü fotoğrafı hakikaten olağanüstü. Aslında yeni nesil foto makinaları ile harika fotoğraflar çekmek o kadar zor değil, her şey lens ve makinanın kalitesi ile alakalı. Önemli olan fotoğrafın konusu, işte sen özellikle bir kaç fotoğrafta harika hikayeler oluşturmuşsun.Gerçekten muhteşem kareler, Yusuf eline sağlık.

Makinanın özellikleri, markası nedir vs vs. Köprü fotoğrafında tripod kullandın mı?

14. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Siz dedikçe dönüp bir daha bakıyorum. Benim de beğendiğim bir fotoğraf ancak çok iyi değil. Tripot kullanmadım. Tripotum var ancak 3-4 kere kullanmışımdır. Akvaryuma inşallah. Nikon d90 kullanıyorum 18-105 lens var üzerinde.

15. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Bir şey soracağım, bir şeyler söylemek için. O köprüde ne var? Ne görüyorsunuz ?

tapa tak...

16. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Ben 4 ncü elemeti görüyorum yani tahta :) Ama cevap perspektif olabilir.

cimlikaya bunu beğendi.
  17. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Bakalım ne cevaplar gelecek...

tapa tak...

18. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Issızlık yalnızlık her zaman fotoğraflarda veya görsellerde hatta birebir mazaralarda bile ilgi çekmiştir. Hatta fotoğrafın net olmasından ziyade sisli puslu oluşu bu hissi artırır. Ahşap bu hissi pekiştirici elementtir kanımca. Aynı zamanda sıcaklık katar. Arkasını dönüp giden (yalnızlığa) insan motifi hareket kazandırabilirdi ve daha anlamlı olurdu. Gerçi o da var :D

Saruman bunu beğendi.
  19. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Evet,,1-2 cevap daha....

tapa tak...

20. KGEYGS

KGEYGS

Yer: