1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

balıklar neden yanlamasına yüzer

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde captainclaw tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. captainclaw

captainclaw

İsim:
    Hasan Saraç
    Merhabalar,
    Sp,mp,bp besliyorum. Balıkların yem alımları oldukça canlı ancak son 1 haftadır balıklarda garip yüzme şekilleri gözlemliyorum. Özellikle bp yan yatarak yüzüyor ve arasıra ani titremeler yapıyor. Bir sp ise diklemesine olduğu yerde duruyor. Sorun ne olabilir ?
    ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam Hasan,

Ani titreme parazitten kurtulma çabası göstergesidir, dik duran balığın birçok sebebi olabilir. Ancak genel olarak sağlıklı olmadıkları kesin. Biraz daha akvaryumun zamana ihtiyacı var sanırım son mesajlaşmamızda belirttiğim gibi.

3. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Hasan Bey,

Cichlidler'e hakim değilim... Bu balıkları çok fazla bilmem ama anltaıklarınızdan balıklarda denge ile ilgili sorun olduğunu düşündüm... Dengeden sorumlu yanal organları ya da iç kulakları ya da arka beyinleri zarar görmüş olabilir... Buna yol açabilecek birkaç durum var... Birincisi kimyasal maddeler, ilaç kullandınız mı ya da başka bir kimyasal bu ara? İkincisi yüksek sıcaklık nedeni ile havale de geçirmiş olabilirler... Beyni tutan bir enfeksiyon/mikrop da söz konusu olabilir tabii... Çok düşük bir ihtimal ama yatay organ mekanik hasar da almış olabilir yani bir balık bu durumda olan balıklara vurmuş olabilir...

Geçmiş olsun...

4. stablizer

stablizer

Baskın erkek tarafından kovalanmış balıklarda akvaryumun üst taraflarında baş aşağı olarak dururlar.Titremeye gelince birşey söyleyemiyeceğim.Chicledler,çiftleşme,üstünlük kurma gibi durumlardada titrerler.Hatta üstünlüğü kabul etme durumunda bile titreme yaparlar.Birde Abdullah hocamın yazdığı hastalık durumları var.Sizinkinin hangisi olduğunu biraz daha ayrıntılı açıklama ve resimle anlamak daha kolay olacaktır.

5. captainclaw

captainclaw

İsim:
    Hasan Saraç
    teşekkürler yorumlar için herhangi bir kimyasal kullanmadım. Yüksek sıcaklık da olmadı hiç. Dik duran balık dişi sarı prenses titreyen ise beyaz prenses. Beyaz prenses tek olduğu için üstünlük kurma isteğinde olabilir.

Bu sabah yakından baktım balıklara da, sanki beyaz ve mavi prensesimin birinin ağzında pauklaşma gibi bir durum var. Çok bariz değil ama baktığımda var gibi. Bildiğim kadarı ile bu bir hastalık ama tedavi dyötemlerinin bilmiyorum. Portaldan bakayım biraz....vardır herhalde..

6. captainclaw

captainclaw

İsim:
    Hasan Saraç
    arkadaşlar pamuklaşma için ne yapayım? Doğru düzgün bir şey bulamadım.

Sayfayı Paylaş