1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklar sürekli birbirini kovalıyor ve vuruyorlar...

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde championufuk tarafından 22 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. championufuk

championufuk

İsim:
    ufuk yılmazer
    Arkadaşlar Merhabalar,
    Uzun zamandır, buralardan uzağım hatta akvaryumdan da uzak kaldım desem yalan olmaz.
    Kış gelmesi diğer faaliyetlerin yavaşlaması ve evde oturma durumuyla akvaryuma daha çok zaman ayırmaya başladım ve uzun zamandır takip ettiğim ve anormal olan durumlardan bahsetmek istiyorum size.
    Ne kadar ilgilenmiyorum desemde her hafta olmasada en az 2 hafta da bir %20 oranında su değişimi yapıyorum.

Akvaryum 120 lt
    4 SP
    2 MP
    3 Sarı prensese benzer rengi biraz daha koyu (adını bilmiyorum)
    ve başbelası 2 tane papağan ım var

2 hafta kadar önce filtreyi temizledim, hatta hızımı alamadım akvaryumda ki suyum %60 ını damacanalara doldurdum gerisini döktüm dibindeki kumu yıkadım ve tekrar akvaryumu doldurdum. Doldururken gerekli miktarda ser düzenleyici ve kaya tuzu takviyesi yaptım.
    Verdiğim yem ise sera nın ( poşedini attığım için türünü hatırlamıyorum) kırmızıya yakın olan yemden.

Balıklar sürekli birbirlerini kovalar ve vurur durumdalar, hatta elimi akvaryuma soktuğumda elime saldırıyorlar, küçük akvaryumda yavrular var korkudan onları atamıyorum vurup öldürürler diye.
    Kovalamak dan kastım bir balık sürekli diğerini kovalıyıp vuruyor değil biri diğerini, diğerini başkasını, başkası bilmemkiminkini falan gibi silsile halinde gidiyor.
    Ben bu durumdan çok sıkılmış vaziyetteyim ve bir türlü çözemiyorum.
    Sanıyorum dişi sayısı erkek sayısına göre daha az. Bunun etkisi de olbilir mi?
    Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selamlar

Sayfayı Paylaş