1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Balıklar Sizce Hastalıklımı ? Sağlığı Yerindemi ? Ne gibi önlemler almalıyım

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde sarıprenses tarafından 29 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Canlı Türleri Sayısı :Sarı prenses (2) Beyaz Prenses (2)
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:24 April 2011
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: Sabah 12.5 Akşam 12.5
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : Balıklar Sabahları çok aktif Fakat geceleri Kayanın sağında solunda , Motorun etrafında , Isıtıcının yanındalar..Birde Florosan lambalarını açıncada aktif olmuyorlar
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: Delikli taş , Isıtıcı
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: 50 cm Uzunluk , 19 cm Genişlik , 24 cm Yükseklik
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    Delikli taş , Beyaz Kum

Fotoğraflar

Diğer Sormak İstedikleriniz
    Şuanlık yok

Bu yazı SariPrenses tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Balıklar Sizce Hastalıklımı ? Sağlığı Yerindemi ? Ne gibi önlemler almalıyım

Her balık aynı hareketleri sergiler akşam ışıklar kapalı olduğunda ve ışığı ilk açtığında ortama alışmaları biraz zaman alır.Aslında burda önemli bir sebeb var oda 23 lt'relik bir akvaryum , içine kum ve kayalar konulduğunda hacim 16 lt're bile kalmaz bu hacim 4 adet Cichlid için uygun değil .Beslediğin türler için en az 150 lt're ve üzeri akvaryum gerekmektedir.Balık'ların florasan ve ısıtıcının yanlarında olması saklanacak fazla yer olmadığı için ve aralarında sürtüşme olduğun'dan dolayıdır. Kısa sürmez üzelerek söyleyeceğim balık kaybı yaşaman an meselesi ,kardeşim imkanın varsa onları ver ve yerine bir kaç tane canlı doğuran al.

sarıprenses bunu beğendi.
  3. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay
    Cevap: Balıklar Sizce Hastalıklımı ? Sağlığı Yerindemi ? Ne gibi önlemler almalıyım

Evet dün burda gezindim 70 lt de bile ölür diyorlar ki benimki 23 lt İlk deneyimim oldu Gittikleri yere kadar.Bunları aldığım yere götürünce bana başka balıkmı veriyorlar yoksa parasınımı ?

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Halil götürceğin yere bağlı olarak değişir ama başka balık verir muhtemelen. Bunları götürüp yerine lepistes, kılıçkuyruk, moly gibi canlı doğuran türlerinden al. Hem yavruda alırsın bu türlerden.

5. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

1.) Lepistesleri Kaç d ye Kaç e Yada kaç tane besleyebilirim ?
    2.) Japonlarla Lepistesleri aynı akvaryumda beslesem ? Eğer besleye bilirsem Sayıları kaç olsun ?

6. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Halil şu anki balıklarının durumu ile ilgili gerekenler zaten yazılmış.Ama tür değişikliği diyorsan akvaryumcular genelde takas etmeyi düşünürler.Birde sp.ler lepisteslere göre daha popüler olduğu için bence senin balıklarınıda havada kaparlar.Lepistesler 1 e 3 d şeklinde idealdir.Ama japonlarla bir arada beslemeni tavsiye etmem,çünkü; lepistesler japonların kuyurklarını,japonlarda lepisteslerin yavrularını tüketirler.

7. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Ben sana lepistes tavsiye etmem ama yetiştirilemezde demiyorum.Ama bana göre melek balığı alsan çok hoş olur ama arka fona yani arka tarafa midye kırığı ekle 2-1 kilo ve canlı bitki koyarsan çok hoş olur kaylarıda severler ama yavru iken ama şekli belli olduktan sonra alırsan hem güzel görünüş hemde sağlıklı olarak yetiştirebilirsin!

8. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Polat bey,23lt lik akvaryumda melek balığı beslemek ne kadar doğru ne kadar yanlış orası tartışılır.Ama bence 23 lt.lik akvaryumda canlı doğuran türleri daha güzel olur.Tabi bu benim şahsi görüşümdür.Saygılar

9. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Hepinize Çok teşekkür ediyorum Bu Forumda Herkez Hemen cevab veriyor Abilerim Ablalarım Tavsiyeleriniz AKlımda Her zaman için . İlk defa Ciklet besliyeyim dedim oda başıma Patlamasın Gidip 3 d 1 e Lepistes Alıcağım.Teşekkürler Teşekkürler Teşekkürler

10. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Halil,herkesin dediği gibi ve seninde bildiğin gibi akvaryumun küçük.Bu lt sarı prensesler için zindan anlamına gelirken,lepistesler için cennet anlamına geliyor. :):)23lt bir akvaryumda melek balığı beslemeni tavsiye etmem ve japonlarla lepistesleri beslemenide önermem Metin abinin dediği gibi (lepistesler japonların kuyurklarını,japonlarda lepisteslerin yavrularını tüketirler.) olur.Bende ya daha büyük akvaryum yada canlıdoğuran beslemeni tavsiye ederim.Seçim senin. :)

11. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Bende melek balıklarını yüksek litrelerde ve su yüksekliği çok olacak şekilde olan akvaryumlarda uygun olduklarını duymuştum.Bu uzunluk onların rahat etmeleri için çok yararlıymış.Çünkü boyuna balıklar oldukları için basık akvaryumlarda stres aşırı yaptıklarını biliyorum.Bende lepistes tavsiye ederim 15 lepistesim var hepsi her ay yavru veriyorlar .

12. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

50 litre akvaryum geliyor pazar günü kaç adet lepistes besliyebilirim ?

13. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Yada 50 litre akvaryumda kaç adet japon besliyebilirim ?

14. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Lepistes dersen,3 dişi 1 erkek tavsiyem ama daha eklenirmi bilmem.

15. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Halil,50 lt.de kaç adet japon besleyebileceğin balıkların boyları ile ilgilidir.Portaldaki yetkili arkadaşlar balık hesaplayıcı linki atarak yardımcı olabilirler.

16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Halil 6d 2e lepistes veya 3-4 cm 4-5 adet japon besleyebilirsin.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  17. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Hepinize canı gönülden teşekkür ederim, sağolun.

Sayfayı Paylaş